Son Dakika
28 Ekim 2016 Cuma

Doğancı’ya kesintisiz koruma…

Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü, Bursa’ya içme suyu temin eden Doğancı Barajı’nı 7 gün 24 saat boyunca koruma altına alırken, BUSKİ güvenlik birimleri, bölgede adeta kuş uçurtmuyor.

06 Ekim 2015 Salı, 11:18
doganci

Bursa içme suyu barajı havzasının Gebze Üniversitesi’nin tetkikleri sonucu “Türkiye’nin en temiz havzası” raporuyla tescillendiğini hatırlatan BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı, temizliği üniversite raporuyla da belgelenen havzayı, kapsamlı biçimde korumaya aldıklarını vurguladı. Bu doğrultuda tahsis ettikleri arazi tipi araçla, barajı BUSKİ güvenlik görevlilerinin aralıksız denetimleriyle gözlem altında bulunduracaklarını belirten Çetinavcı, “7 gün 24 saat esasına dayanan denetim çalışmalarımızı sadece bu iş için tahsis ettiğimiz özel arazi tipi araçla gerçekleştireceğiz. Aracımızda, bir denetim aracında olması gereken siren, megafon, tepe lambaları bulunacak. Ekiplerimiz, vardiya esasına göre 3’erli gruplar halinde baraj havzasındaki araçlı denetimlerini sürdürecekler. Barajı kirletici herhangi bir kişi, unsur ve durum karşısında önce uyarı görevlerini yerine getirecekler. Uyarıları dikkate almayanları ise fotoğraflayarak, jandarma güçlerine bildirecekler” diye konuştu.
Doğancı Barajı havzasının geniş bir alana yayıldığına işaret eden Çetinavcı, barajın Keles ve Orhaneli yol güzergahları boyunca uzanan bölgeleri de dahil olmak üzere havzanın her karışının araçla denetleneceğini ifade etti.
Çeşmeden akan suyun içilebildiği ender şehirlerin başında Bursa’nın geldiğini vurgulayan Çetinavcı; temiz, kaliteli ve dünya standartlarında içme suyu teminine yönelik çalışmalarının bundan önceki dönemlerde olduğu gibi bundan sonraki süreçte de artan tempoyla devam edeceğini sözlerine ekledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>