Son Dakika
20 Ekim 2016 Perşembe

Dinimizde israf haramdır..Diyanet Başkanı o aracı kullanmasın

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili Adayı İsmet Büyükataman, Diyanet İşleri Başkanı’nın makam aracı konusunda sorumlu davranması gerektiğini söyledi.

23 Mayıs 2015 Cumartesi, 13:05
DSC_0626

Mudanya’da seçmenle bir araya gelen Büyükataman, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’e makam aracı tahsis etmesini eleştirdi.
Nokta mitingi düzenleyen MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman halkın yoğun ilgisi ile karşılandı. Burada seçmene hitap eden Büyükataman, Diypanet İşleri Başkanı’na, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından tahsis edilen makam aracı ile ilgili olarak şu değerlendirmleyi yaptı:
“Mensubu olmakla şeref duyduğumuz yüce İslam dinin çok önemli ölçülerinden bir tanesi de israfla alakalı ortaya koyduğu ölçüdür.Yüce dinimizde israf haram olarak ifade edilmiştir. Bir televizyon kanalında sayın Cumhurbaşkanımızı izlerken, Diyanet İşleri Başkanımızın geçtiğimiz günlerde trilyonlara varan bir bedelle almış olduğu makam aracını iade etmesine karşın yeni bir makam aracı tahsis edildiği beyanına şahit olduk. Diyanet İşleri Başkanımız vatandaşlardan gelen tepkilerden dolayı rahatsız olmuş olmalı ki bu trilyonluk makam aracını iade etme ihtiyacı duymuştur. Keşke milletin yokluk ve yoksulluk içerisinde kıvrandığı böyle bir dönemde örnek olması icap eden Diyanet İşleri Başkanlığı’nın israfa bu kadar tevessül edebilecek ve kamu vicdanında o kurumun tartışılmasına sebebiyet verilebilecek bir tasarrufta bulunmamış olması tercihimizdi. Bu baskı sonucu trilyonluk makam aracı iade edildi. Kısmen kamu vicdanı rahatladı derken sanki milletle alay edercesine kamu vicdanının önemi ve anlamı yokmuşçasına cumhura baş olarak seçtiğimiz zat-ı muhterem Diyanet İşleri Başkanımıza yeni bir makam aracı tahsis edildiğini duyurdu. Bunun takdirini aziz milletimiz hiç şüphesiz ki yapacaktır. Diyanet İşleri Başkanımızın öyle bir makam aracını hak etmediğini söylemek istemiyorum. Ancak örnek ve önder olması gereken kurumların başında bulunanlarımızın ülkenin içerisinde bulunduğu şartlar dikkate alındığında daha sorumlu davranmaları gerektiğini hatırlatmak adına bunu söylüyorum.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>