Son Dakika
23 Ekim 2016 Pazar

Dilek balonlarındaki büyük tehdit

Halk arasında ’dilek balonu’, ’uçan fener’ ve ’Çin böceği’ olarak bilinen, düğünlerde, özel günlerde ve kutlamalarda ateşlendikten sonra havaya kontrolsüz biçimde bırakılan dilek fenerleri yangınlara davetiye çıkarıyor.

13 Haziran 2015 Cumartesi, 11:35
alevler

Bursa’nın İnegöl ilçesinde dün akşam, eğitim öğretim döneminin sona ermesi nedeniyle düzenlenen mezuniyet gecesinde gökyüzüne bırakılan dilek fenerlerinden 3 tanesi tutuşarak evlerin çatılarına düştü. Lisede düzenlenen mezuniyet gecesinin sonunda havai fişeklerle birlikte yakılarak gökyüzüne salınan dilek fenerlerinden ikisi gökyüzünde tutuştu. Yanmaya başlayan dilek fenerleri, iki evin çatısına düştü.

OKUL YÖNETİMİNİN TELAŞI
Çatıların tutuşması ihtimali nedeniyle telaşlanan okul yönetimi, durumu itfaiye ekiplerine bildirdi. Dilek fenerlerinin düştüğü evlerin çatılarını kontrol etmek isteyen itfaiye ekipleri, her iki ev sahibinin de İnegöl dışında olması nedeniyle çatıya çıkamadı. Merdivenli araçla çatıya çıkan itfaiye ekipleri, çatıları kontrol etti. Yanarak düşen dilek fenerlerinin çatıları tutuşturmaması, okul yönetimi ve itfaiye ekiplerine rahat bir nefes aldırdı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>