Devlet Hastanesi gün sayıyor

Devlet Hastanesi’nin inşaatının tamamlandığını, önümüzdeki günlerde hizmete gireceğini söyledi.

26 Mayıs 2016 Perşembe, 14:32
dfghmmjhgf

Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, yeni Orhangazi Devlet Hastanesi’nin inşaatının tamamlandığını, önümüzdeki günlerde hizmete gireceğini söyledi.
Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, yapımı devam eden Orhangazi Devlet Hastanesi hakkında açıklamalarda bulundu. Hastanenin bölge için çok önemli bir yatırım olduğunu dile getiren Dr. Akan, “Orhangazi ilçemizdeki mevcut hastane ekonomik ömrünü tamamladı ve artık fiziki altyapısı yetersiz kalıyor. Diğer taraftan da Orhangazi’nin İstanbul’a yakınlığı, geçiş yolları üzerinde bulunması ve hızlı büyümesi nedeniyle bu bölgenin daha büyük bir hastaneye ihtiyacı olduğu ortaya çıktı. Bu nedenle Orhangazi’ye modern ve çağdaş bir hastane yapma kararı aldık” dedi.
Hastanenin temelinin yaklaşık 2 yıl önce atıldığını dile getiren Dr. Akan, “Gelinen süreçte hastanemizin inşaatının yüzde 98’lik kısmının tamamlandığını görüyoruz. Modern mimarisiyle Orhangazili vatandaşlarımıza hizmet edecek hastanemizin geçici kabulü yapıldı. Kaba ve ince inşaat çalışmaları sona erdi. Hastanemiz önümüzdeki günlerde eski devlet hastanesinin yerine hizmet vermeye başlayacak” dedi.
Hastanenin güçlendirilmiş ilçe devlet hastanesi konseptiyle yapıldığının altını çizen Dr. Akan, “Hastanemiz yüksek teknoloji ile deprem yönetmeliklerine uygun olarak yapılıyor. Hastanemizin inşası tamamlandığında Orhangazili vatandaşlarımız merkezde bulunan hastanelere gelmelerine gerek kalmadan kendi ilçelerinde tedavi hizmeti alabilecek” şeklinde konuştu.
Hastanenin 13 bin 600 metrekare kapalı alana sahip olacağının bilgisini veren Dr. Akan, “Hastanemiz toplamda 75 yatak kapasitesine sahip olacak. İçerisinde 4 ameliyathane, 25 poliklinik odası bulunacak” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>