Son Dakika
24 Ekim 2016 Pazartesi

Devlet Hastaneleri özel hastane gibi oldu

Bursa Devlet Hastanesi ile Çekirge Devlet Hastanesi’nde yapılan ve yenilenen birimler hizmete açıldı.

27 Ağustos 2015 Perşembe, 00:32
acılis

Bursa Devlet Hastanesi ve Çekirge Devlet Hastanesi’ne kazandırılan yeni birimler Bursa Valisi Münir Karaloğlu’nun katılımıyla düzenlenen törenle hizmete açıldı. Çekirge Devlet Hastanesi’nin toplantı salonunda gerçekleşen törene; Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Rüstem Aşkın, İl Sağlık müdürü Özcan Akan, hastane yöneticisi Kayhan Sonkur, milletvekilleri ve bağışçılar katılım sağladı. Hastanelere toplamda 3 milyon 930 bin liralık yatırımın yapıldığını ve 3 milyon 150 bin lirasının iş adamları Feridun Kahraman ve Muhammed Etkeser tarafından bağışlandığını belirten Karaloğlu, “Bugün hizmete aldığımız yeni birimlerin toplam parasal karşılığı 3 milyon 930 bin liradır. Bu paranın 3 milyon 150 bin lirası 2 bağışçı tarafından karşılandı. Bunun 2 milyon 560 bin lirası, Sunteks Tekstil’in Yönetim Kurulu Başkanı, Rafet Kahraman’ın oğlu, Feridun Kahraman beye ait. Diğer 550 bin liralık bağış da Harput Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Muhammed Etkeser beye ait. Bu 3 hastanemizde yapılan yoğun bakım ünitelerimiz var, yeni ameliyathanelerimiz var, yeni laboratuarlarımız var, Çekirge Devlet Hastanesi’nin bir katının baştan sona yenilenmesi var, acil servisimizin yenilenmesi var, psikiyatri kliniğinin yenilenmesi var” dedi.
Bağışçıları kutlayan Karaloğlu, Çekirge Devlet Hastanesi’nin, Zübeyde Hanım ek binası ile beraber yenileceğini ve projelerin bitme aşamasında olduğunu sözlerine ekledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>