Devlet Bahçeli’nin şifresi çözüldü

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, koalisyon görüşmesi sonrası sözlerinden bir cümle dikkat çekti.

15 Temmuz 2015 Çarşamba, 01:34
devlet_bahcelinin_sifresi_cozuldu_1436949416_8532

Seçim akşamı yaptığı ilk açıklamada milletin MHP’ye anamuhalefet görevi verdiğini belirten Bahçeli, o günkü sözlerinin arkasında duruyor.

Dün, Başbakan Davutoğlu ile koalisyon için yüz yüze görüşen MHP lideri, HDP’nin içinde olacağı her türlü formüle karşı oldukları söylemiş ve AK Parti’ye koalisyon için CHP’yi adres göstermişti.

MHP, Meclis Başkanlığı seçiminde de HDP’nin destek verdiği CHP adayı Deniz Baykal yerine kendi adaylarının arkasında durarak, AK Parti adayı İsmet Yılmaz’ın Meclis Başkanı seçilmesinde önemli rol almıştı.

Tüm bu gelişmelerden sonra Bahçeli’nin dünkü açıklamasında ‘Görüşmeler olumsuz sonuçlanırsa Türkiye’yi hükümetsiz bırakmayız’ sözüyle ne demek istediğinin ayrıntısı da belli oldu.
AK PARTİ’YE DIŞARIDAN DESTEK

Meclis kulislerinde konuşulan senaryoya göre, ülkeyi seçime götürecek bir seçim hükümetinde HDP ile aynı kabinede olmak istemeyen Bahçeli, 258 milletvekili olan AK Parti’ye dışarıdan destek verecek ve 15 Kasım 2015 Pazar günü seçime gidilmesini sağlayacak.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>