Son Dakika
23 Ekim 2016 Pazar

Deniz Baykal ismi listeye iki kez yazıldı…Bakın neden?

3 kez izlendi, 08 Nisan 2015 Çarşamba

CHP’nin YSK’ya verdiği listede ilginç bir ayrıntı dikkat çekti. Antalya’da ikinci sıradan aday gösterilen Deniz Baykal’ın ismi Bursa’da 11. sırada da yer aldı. Üstelik iki Baykal’ın da meslek kısmında avukat yazıyor


Eski Genel Başkan Antalya adayı Deniz Baykal ile sadece isim benzerliği bulunan Bursalı avukat Deniz Baykal,İHA’ya verdiği röportajda “CHP’yi iktidara taşımak için çalışacağız” dedi.
Partisinin Bursa’da yaptığı ön seçimden başarıyla çıktıklarını anlatan Deniz Baykal, “Girdiğimiz bu seçimde örgütümüz beni 11’inci sırada takdir etti. Bu anlamda kendilerine çok teşekkür ediyorum. Benim sosyal demokrasi anlayışımda, devrimci kültürden gelen sol anlayışımda kesinlikle ben anlayışı yoktur, biz anlayışı vardır. Onun için burada birinci sırada olmak, 11’inci sırada olmak ya da liste dışında kalmak çok önemli değil. Bizim için önemli olan 7 Haziran seçimleridir. Bu 7 Haziran seçimlerinde CHP’yi iktidara taşıyabilme amacıyla mücadele edebilmektir. Bu anlamda Deniz Baykal olarak, partinin emekçilerinden birisi olarak üzerime düşen sorumluluğu yerine getireceğimi temin ederim” dedi.
CHP’de aday listesi ise sırasıyla; Lale Karabıyık, Ceyhun İrgil, Orhan Sarıbal, Erkan Aydın, Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Mustafa Şenyurt, Asüde Şenol, Nuray Çohan, İsmet Karaca, Tahir Gürhan Akdoğan, Deniz Baykal, Özgür Şahin, Necati Şahin, Şadi Özdemir, Erkan Dönmez, Ayşe Şahin, İnan Keser ve Metin Çelik olarak belirlendi.

Etiketler:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>