Son Dakika
19 Ocak 2017 Perşembe

Demokrasi şehitleri için mevlit

15 Temmuz darbe kalkışmasında şehit olan polis, asker ve sivil vatandaşlar için mevlit okuttu.

04 Ağustos 2016 Perşembe, 11:33
demekrosi

Osmangazi Belediyesi, 15 Temmuz darbe kalkışmasında şehit olan polis, asker ve sivil vatandaşlar için mevlit okuttu.
Mihraplı Camii’nde ikindi namazı öncesi Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe kalkışmasını engellemek için şehit olan 239 polis, asker ve sivil vatandaş için mevlid-i şerif okutuldu. Osmangazi Müftüsü Cahit Çetin ve Mihraplı Camii imam ve hatipleri tarafından okunan mevlid-i şerifi Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın yanı sıra AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Ali Yılmaz, belediye bürokratları, muhtarlar ve vatandaşlar dinledi.
Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, demokrasi şehitlerini saygıyla andıklarını belirterek, “Herkesin bildiği gibi 15 Temmuz gecesi ülkemiz, birlik ve beraberliğimize kast edenlerin hain bir saldırısıyla karşı karşıya kaldı. Yaşanan darbe kalkışmasına karşı vatandaşlarımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla devletini, milletini, bayrağını ve demokrasisini korumak adına meydanlara çıktı. Memleketi için tanklara, mermilere, bombalara karşı kendini siper etti. Halkımızın bu dik duruşu dünyaya örnek oldu” diye konuştu.
Mevlidin ardından vatandaşlara soğuk sandviç ve meyve suyu ikram edildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>