Son Dakika
22 Ocak 2017 Pazar

Demirtaş’a sağlıklı alt yapı

Bursa Büyükşehir Belediyesi, son yıllarda hızla gelişen Demirtaş’ın alt yapısını yeniliyor.

27 Mayıs 2016 Cuma, 12:19
gfdxxsdf

Bursa Büyükşehir Belediyesi, son yıllarda hızla gelişen Demirtaş’ın alt yapısını yeniliyor.
17 ilçedeki 1070 mahallede altyapı yatırımlarına hız veren Büyükşehir Belediyesi, sağlıklı içme suyu ağını bütün bölgelere ulaştırıyor. Bilhassa son yıllarda nüfusu artan Demirtaş’ın sağlıklı içme suyuna kavuşması için yaklaşık 2 milyon liralık yatırım hızla ilerliyor. Bu yatırımla bölgede 50 yıl içme suyu meselesi yaşanmayacak.
Öte yandan otoyolun giderlerinin de bu bölgeye verilmesinin ardından en ufak bir yağmurda bile gündeme gelen sel ve su baskınlarının önüne geçilmesi için bölgeye 5 metrekare kesikli yağmur suyu baksları yapılıyor. Bu bakslar sayesinde yağmur suları yer altında Deliçay ve Nilüfer’e ulaştırılacak, böylece su baskınları tarihe karışmış olacak.
Alt yapı çalışmalarını yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, çalışmalar hakkında BUSKİ Genel Müdür Yardımcısı Güngör Gülenç’ten bilgi aldı. Demirtaş’ın son yıllarda hızlı bir gelişim gösterdiğini ve göç almaya başladığını hatırlatan Başkan Altepe, “Nüfus artışına bağlı olarak ihtiyacı karşılamayan alt yapıyı sil baştan yeniliyoruz. Öncelikli hedefimiz olan 17 ilçede 1070 mahallenin sağlıklı içme suyuna kavuşturulması hedefiyle Demirtaş’a da sağlıklı içme suyunu getirecek hatların imalatı hızla devam ediyor. Sadece sağlıklı içme suyu ulaştırmak için bölgeye ilave 2 milyon liralık yatırım yapıyoruz. Bunun yanında sel ve su baskınları da bölgenin en önemli meselesiydi biriydi. 5 metrekare kesitli yağmur suyu hatlarının imalatı devam ediyoruz. Yaklaşık 8 milyon liralık yağmur suyu hattı imalatı ile bölgede bir daha su ve sel baskını tehlikesi yaşanmayacak” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>