Son Dakika
22 Ocak 2017 Pazar

Dedeler koştu, torunlar izledi…

Keles Dedeler Köyü’ndeki geleneksel futbol turnuvası renkli görüntülere sahne oldu.

06 Eylül 2016 Salı, 21:24
DEDELER KOŞTU, TORUNLAR İZLEDİ

Bursa’nın Keles ilçesinde Dedeler köyündeki geleneksel futbol turnuvası renkli görüntülere sahne oldu.
Dedeler Köyü Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından gelenesel hale getirilen organizasyonda birlik ve kardeşlik turnuvası gerçekleştirildi. 10 takımın yarıştığı turnuvada 11 takım 87‘lik dedeler torunlara taş çıkarttı. Pınarbaşı halı sahasında yapılan turnuvada heyecan 2 ay sürdü. Final karşılaşmaları ise renkli geçti. Yeşil sahaya ninelerin alkışları arasında çıkan dedeler takımı torunlarına taş çıkarttı. 3 kuşak torunlar, babalar ve dedelerin top koşturduğu futbol turnuvasında ilgi odağı bu yıl köyün kütüphane dedesi Emin Doğru oldu. Stada tahtla gelen Emin Doğru, aynı zamanda başlama düdüğü ile başlama startını topa vurarak verdi.
Dedelerin maçını 3-0 turuncu takım kazanırken, minikler hünerlerini sergileyerek göz doldurdu. Turnuva final gecesinde 6-8 ve 8-12 yaş grupları da maç yaptı.

DEDELER KOŞTU, TORUNLAR İZLEDİ

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>