Davutoğlu'ndan flaş ateşkes açıklaması: Bizi bağlamaz!

Başbakan Davutoğlu, Suriye'de anlaşmaya varılan ateşkesle ilgili, "Türkiye'nin güvenliği söz konusu olduğunda bu ateşkes bizim için bağlayıcı değildir" dedi.

SİYASET, 25 Şubat 2016 Perşembe, 11:38
Davutoğlu'ndan flaş ateşkes açıklaması: Bizi bağlamaz!
Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Borsa İstanbul-Borsa Konya işbirliği imza ve gong töreninde" gazetecilerin sorularını yanıtladı. ABD ileRusya'nın uzlaşmaya vardığı Suriye'de ateşkes anlaşmasıyla ilgili bir soruya yanıt veren Davutoğlu, "Bu ateşkes Suriye'nin içinde savaşan taraflar için söz konusudur. Türkiyeiçin bir tehlike söz konusu olursa Türkiye için ateşkes söz konusu değildir" dedi. Davutoğlu, Ankara saldırısını gerçekleştiren canlı bombanın taziyesine giden HDP milletvekili Tuğba Hezer'in dokunulmazlığının kaldırılabileceği mesajını da verdi, "Parlamento nezdinde gerekli adımları atarız" ifadesini kullandı. Konya'da konuşan Başbakan Davutoğlu'nun açıklamalarından satır başları şöyle: "RUSYA HAVA HAREKATINA DEVAM EDERSE ATEŞKESİN ANLAMI KALMAZ" "Sağlanan ateşkesle bir tarafta rejim, Rusya, İran, Hizbullah gibi taraflara herhangi bir muhalefetten gelen saldırı durdurulmuş oluyor. Tamam, bu Özgür Suriye Ordusu'nun ılımlı muhalefetin üzerinde bir sorumluluk. Ama onların muhalefete yönelik saldırılarında ise DEAŞ ve Nusra deniyor bu da doğru. Ama zaten Rusya son 5 ayda sürdürdüğü bombardımanı ılımlı muhalefete karşı yapıyor, Nusra'ya karşı yapıyorum diyor. Bayırbucağı bombalıyor, Bayırbucak'ta tek bir DEAŞ yok tek bir Nusra yok orası Türkmen bölgesidir. DEAŞ, Nusra bahane esas itibariyle sivillere saldırıyor. Rusya sorumsuzca bir argümanla hava harekatına devam ederse ateşkesin bir anlamı kalmaz."
 "BU ATEŞKES BİZİM İÇİN BAĞLAYICI DEĞİL"
"Bizim için YPG, aynı DEAŞ ve El Nusra gibi bir terör örgütüdür" diyen Davutoğlu ateşkeste YPG'ye böyle bir terör atfı olmadığını söyledi. Davutoğlu "Ama şu bilinsin ki; bu ateşkes Suriye için geçerli bir ateşkestir, Suriye içerisinde çatışan taraflar için.Türkiye'ye herhangi bir taraf tehdit teşkil ettiğinde, Türkiye'nin güvenliği söz konusu olduğunda bu ateşkes bizim için bağlayıcı değildir."
BURSASPOR
Südtirol 1-3 Bursaspor
Bursaspor Avusturya kampında oynadığı hazırlık maçında İtalyan ekibi Südtirol'ü farklı geçti.
YAŞAM
Bursa'da DAEŞ operasyonunda 12 tutuklama
Bursa'da gerçekleştirilen DAEŞ operasyonunda gözaltına alınan 14 şüpheliden 12'si tutuklandı.
GÜNDEM
Dublörlü soygun kamerada
İstanbul'da bankalardaki hareketsiz hesapları, hesap sahibine benzettikleri dublörler kullanarak ...
BURSA
Bursa'da adliyede yangın paniği!
Bursa Adliyesi Ek Hizmet Binası'nın ikinci katında yanan klima motoru, paniğe neden oldu.
BURSA
Bursa'ya yeni teleferik!
Bursa'yı daha ulaşılabilir ve yaşanabilir bir şehir haline getirmek için çalışmalarına devam eden...
SAĞLIK
Yine aynı tehlike! Kuş gribi alarmı...
Ardahan'da Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve Hayvan Sağlığı Şube Müdürlüğü ekiplerince ku...
Onlar serinlemek için güneşe çıkıyor
Zamanlama harikası fotoğraflar
Bursa'da sıcaktan bunalanlar denize akın etti
İşte dünyanın en seksi kadını

En Çok Okunan Haberler