Son Dakika
24 Ekim 2016 Pazartesi

Damada düğün işkencesi..!

16 Haziran 2015 Salı, 10:50
DAMAT VE SAĞDICI BOYUNDURUK TAKARAK DÜĞÜN ARABASINI ÇEKTİ

Bursa’nın İnegöl ilçesindeki bazı düğünlerde ilginç anlar yaşanırken, damat ve sağdıcı boyunduruk takarak düğün arabasını çekti.
Edebey Mahallesi’nde düzenlenen düğünde damat ve sağdıcı zor anlar yaşadı. Ebru ve Yasin Halis çiftinin düğününde mahalle gençleri, damat ve sağdıcının boyunlarına eskiden çift sürmekte kullanılan öküz arabalarının boyunduruklarını takarak, gelin arabasını çektirdiler.

500 METRE ÇEKTİLER
Gelin arabasının önüne bağlanan boyunduruğa kafalarını geçiren damat ve sağdıç, müzik eşliğinde çiftetelli oynayarak, gelin arabasını yaklaşık 500 metre çekmek zorunda kaldı. Hem oynayıp hem de gelin arabasını çeken damat ve sağdıç, bu ilginç gelenekle ter döktüler.

“BİZ KOALİSYONU KURDUK BİLE”
İnegöl’de bir başka düğün töreni de ilginç görüntülere sahne oldu. Ebru-Süleyman Koç çiftinin düğün arabasının arkasına yazılan ‘Biz koalisyonu kurduk bile’ sözü, seçimlerin ardından başlayan koalisyon tartışmalarını anımsattı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>