Son Dakika
19 Ocak 2017 Perşembe

Dağ yöresinde kırsal turizm hamlesi…

Yıllardır ihmal edilen dağ yöresi, kırsal turizm projeleriyle canlanıyor

04 Haziran 2016 Cumartesi, 07:44
irfan tatlioglu

Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu, “Biz Orhaneli’de öyle bir kırsal turizm projesi yaptık ki insanlar her yerden Orhaneli’ye gelecek. Buraya bir köy kuracağız. Gelen turistler bu köyde kalacak. Sabah tavuğun altından sıcak yumurtayı, inek memesinden taze sütü, domatesi tarladan, ekmeği fırından alıp kahvaltı yapıp yola çıkacaklar” dedi.
Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu, 2004-2016 yıllarında yaptığı yatırımları ve 2016-2019 yıllarında yapacakları yatırımları düzenlediği basın toplantısıyla anlattı. Türkiye’nin, Bursa’nın ve Orhaneli’nin bir açığı olan kırsal turizme önem verdiklerini belirten Tatlıoğlu, “Dünya’nın çok yerini gezdik. Bursa’da hafta sonu bir yere gitmek istediğimizde arabayla nereye gideceğiz diye hep düşünürüz. Biz Orhaneli’de öyle bir kırsal turizm projesi yaptık ki insanlar her yerden Orhaneli’ye gelecek. Buraya bir köy kuracağız. Gelen turistler bu köyde kalacak. Sabah tavuğun altından sıcak yumurtayı, inek memesinden taze sütü, domatesi tarladan, ekmeği fırından alıp kahvaltı yapıp yola çıkacaklar. Kısacası gelen turistler burada kuracağımız köyde kalıp deremizi, tepemizi, bitki florasını ve mağaralarımızı ziyaret edecek. Bizim Orhaneli’de çok güzel doğa turizm açışından çok güzel yerlerimiz var biz turistlere bu güzel yerlerimizi gezdire gezdire yoracağız. Turist ne kadar çok yorulursa o kadar çok para veriyor. Turisti öğlen bir yerde akşam bir yerde dinlendireceğiz ve 7 günlük turda turistlerin güzel bir tatil yaşamasını imkan sunacağız. Sadağı Kanyonu’muz dünyanın harika bir bölgesi bir sır vermek gerekirse Türkiye’nin meşhur sanatçılarının çoğu gelip Sadağı Kanyonu’nda 10 gün kalıyor, dönüyor tekrar geliyor. Bana da diyor ki ‘aman başkan kimseye söyleme’ biz de söylemiyoruz. Burada kendilerini buluyorlar” dedi.
Önümüzdeki 3 yıllık planlarında 5 vizyon projeleri olduğunu ifade eden Tatlıoğlu, “Maden OSB’yi tamamlayıp üretime başlayacağız. Kırsal turizm projesini karagöz rekreasyon alanı ve eko köyü bitireceğiz. Orhaneli Meslek Yüksek Okulu’nun yeni binasına taşınmasını ve yeni bölümlerin açılmasıyla oradaki eğitim merkezini tamamlayacağız. Kırsal kalkınmada kadınlarımıza daha fazla destek verip tarımı çok ciddi destekleyeceğiz” şeklinde konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>