Son Dakika
27 Ekim 2016 Perşembe

Cumhurbaşkanının okuluna İznik çinisi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve birçok ünlü siyasetçinin mezun olduğu İstanbul’un tarihi Beyoğlu Sütlüce Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin dış cephesi, İznik çinisi ile renklenecek.

15 Haziran 2015 Pazartesi, 11:10
cinili okul

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Tobbaş gibi birçok ünlü siyasetçinin mezun olduğu Sütlüce Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin dışı, İznik çinisi ile kaplanmaya başlandı. Fatih Sultan Mehmet’in Vezir-i Azam-ı Çandarlı Halil Hayrettin Paşa’nın 26. kuşak torunu olan Tamer Candar’ın İznik’teki atölyesinde hazırlanan geleneksel çiniler, restore edilen Sütlüce Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin dış duvarlarını süsleyecek. 300 metrekare dış cepheye sahip olan okulun duvarları, Osmanlı dönemi geleneksel motifleri lale, karanfil ve turkuaz renklerden oluşan çiniler ile kaplanmaya başlandı. Yaklaşık iki ay önce duvarları çini ile kaplanmaya başlanan okulun duvarları 15 gün içerisinde tamamlanmış olacak.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>