Son Dakika
23 Ocak 2017 Pazartesi

Çocuklar zürafaları elleriyle besledi…

230 kez izlendi, 10 Kasım 2015 Salı

Bursa Zoopark bugün ücretsiz olunca ziyaretçi akını yaşandı. Öğrenciler ise hayvanları elleriyle besledi.

Her yıl kuruluş yıldönümünü çocuklarla kutlayan Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi, bu yıl da geleneği bozmadı. Bursa genelindeki ilköğretim okullarından gelen ilköğretim öğrencileri, 17. kuruluş yıldönümü kutlamalarına renk kattı. Soğanlı’daki Botanik Park yerleşkesinde yapılan kutlamalar, öğrencilere yönelik bilgilendirme konferansıyla başladı. Konferans öncesinde konuşma yapan Bursa Hayvanat Bahçesi Müdürü Nermin Sığırcı, önümüzdeki yıllarda alan ve hayvan çeşidi sayısını artıracaklarını, bütün bu zenginlikleri çocukların hizmetine sunacaklarını söyledi.
Öğrenciler, hayvanat bahçesindeki hayvanlara ve değişime ilişkin tanıtım filmini büyük bir ilgiyle takip etti. Konferansın ardından ilköğretim okulu öğrencileri, zürafa, maymun ve lemur bölümlerine yiyecek bıraktı. Öğrencilerden bazıları, özel izinle zürafaların bulunduğu platforma girerek, bu zarif hayvanlara dokunmanın heyecanını yaşadı. Öğrencilerin yiyecek bırakmasının ardından bulundukları kafesten açığa bırakılan maymunlar, renkli görüntüler oluşturdu. Daha sonra lemurların bulunduğu alana geçen öğrenciler, hayvanları büyük bir dikkatle takip etti.

Etiketler:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>