Son Dakika
27 Ekim 2016 Perşembe

Çocuklar sertifikalarını aldı

Osmangazi Belediyespor tarafından yaz dönemi boyunca düzenlenen yaz spor okullarının yüzme branşına katılarak eğitimlerini tamamlayan öğrenciler sertifikalarını Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın elinden aldı.

16 Eylül 2015 Çarşamba, 11:25
sertifika

Osmangazi Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Atıcılar, Fatih, Karaman ve Demirtaş Yarı Olimpik Yüzme havuzlarında düzenlenen yaz dönemi yüzme kursları sona erdi. Haziran-Eylül tarihleri arasında 4 dönem olarak düzenlenen yüzme kurslarına, yaşları 5 ile 15 arasında değişen toplam 7 bin 600 öğrenci katıldı. Yüzme kurslarının dördüncü dönemini başarıyla tamamlayan öğrenciler için sertifika töreni düzenlendi.

Demirtaş Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi’nde düzenlenen sertifika töreninde konuşan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Bizler sporu hayatın olmazsa olmazlarından kabul ediyoruz. Bu nedenle spora ve sporcuya yaptığımız yatırımlar, her zaman önceliğimizdir. Yaz okullarımız da bu çalışmalarımızın bir parçası. Bugüne kadar yaz okullarımızdan 200 binden fazla çocuğumuz faydalandı. Bu yıl da 9 branşta açtığımız yaz okullarımız, çocuklarımız tarafından büyük ilgi gördü. Her yıl olduğu gibi bu yıl da çocuklarımız en çok yüzme kurslarımızı tercih etti” dedi.

“Sporla Gelişen Bursa, Sağlıklı Yetişen Nesiller’ ideali ile yola çıktıklarını ve Osmangazi’ye 16 yeni spor tesisi kazandırdıklarını ifade eden Başkan Dündar, “Bu yıl devam eden projelerimiz ile bu sayıyı inşallah 20’ye çıkaracağız. Osmangazi’de herkesin spor yapmasına olanak sağlayan projeleri de hayata geçiriyoruz. Tüm bu projeler ile birlikte tenis eğitim merkezi, atletizm salonu, kapalı yüzme havuzu projeleri ile birçok ilki ilçemize kazandırırken, 7’den 70’e herkesin spor yapmasına olanak sağlayan, ‘Hareket eden bir Osmangazi’ oluşturduk. Şimdi de yine en büyük projelerden birinin temelini atıyoruz. Küçükbalıklı Mahallemizde yapacağımız Atletizm Salonu, ülkemizin ikinci büyük atletizm salonu olacak. Burada yetişecek sporcularımız inşallah bizi atletizmde dünyada temsil edecek” diye konuştu.

Yaz okullarının çocukların kendi yeteneklerini keşfetmeleri, en çok sevdikleri spora karar vermeleri için çok önemli bir basamak olduğunu kaydeden başkan Dündar, “Yaz spor okulları, çocuklarımıza spor ve egzersiz yapma imkanı sunarak aynı zamanda onları sağlam bireyler olarak yetişmelerine yardımcı olur. Çocuklarımız, hoşgörülü olmayı, başkalarına ve kendine saygı duymayı öğrenirler. Sporla çocuklarımız, enerjilerini doğru yerlere yönlendirerek kötü alışkanlıklardan uzaklaşır, kültürel ve ahlaki gelişimleri olumlu yönde desteklenir. Çocukların paylaşımcı, maceracı ve araştırmacı yönleri ortaya çıkar. Kendi ilgi alanlarını daha iyi anlayan çocuklar, kariyerlerine yönelik daha iyi plan yaparlar. Katılan, emek veren ve bugün sertifikalarını alan tüm çocuklarımıza, bir kez daha teşekkür ediyor, eğitim hayatlarında başarılar diliyorum” şfadelerini kullandı.

Başkan Dündar, konuşmasının ardından genç yüzücüleri başarılarından dolayı tek tek tebrik ederek sertifikalarını teslim etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>