Son Dakika
27 Ekim 2016 Perşembe

Çin zulmüne tepkinizi böyle gösterin

Çin’in Doğu Türkistan’daki müslümanlara uyguladığı zulüm Bursa’da gösteriyle telin edildi. Memur-Sen Bursa İl Temsilcisi Numan Şeker, Türk vatandaşlarının yaşanan olaylara karşı Çin mallarını boykot etmesi gerektiğini söyledi.

02 Temmuz 2015 Perşembe, 08:27
çin zulmü

Ramazan ayında Çin Halk Cumhuriyeti’nin Doğu Türkistan’da Müslümanlara yönelik uyguladığı zulme ve vahşete tepkiler gelmeye devam ediyor. Doğu Türkistan’da inançlarından ve yaşamlarından dolayı işkencelere maruz kalan veya öldürülen Müslümanlar için bir araya gelen Memur-Sen Bursa İl Temsilciliği üyeleri, vahşeti durdurma görevinin ilk olarak Türkiye’de olduğunu söyledi. 15 gündür Çinli faşist askerlerin bölgeyi tamamen kuşatma altına aldığını ifade eden Numan Şeker, “Başörtülü kadınlarımız taciz ediliyor. Keyfi bir şekilde gözaltına alınıyorlar. Kur’an eğitimleri engelleniyor. 500 bin çocuk zorla ideolojik eğitimlere tabi tutuluyor. Mal varlıklarına keyfi bir şekilde el konuluyor. Bu zulme ve yasaklara karşı itiraz edenler ise evlerinden alınarak sokak ortalarında öldürülüyor. Bu zulme ‘DUR’ demek için tüm vicdan sahiplerini ayağa kalmaya davet ediyorum” dedi.
“ÇİN MALLARINI ALMAYALIM”
Yaşanan katliama seyirci kalınmaması gerektiğini ve gereken cevabın bir şekilde verilmesi gerektiğini belirten Şeker, “Doğu Türkistan’daki vahşet, alçaklık ve soykırımı protesto etmek için boykot çağrısı yapıyoruz. Haydi ilk olarak Çin mallarına yönelik kapsamlı bir boykotla, yaşananların hesabını sormaya başlayalım. Çin mallarına hayır diyerek tepkimizi gösterelim” diye konuştu.
Yapılan basın açıklamasının ardından toplanan kalabalık uzun süre slogan atarak yaşanan zulmü kınadı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>