Son Dakika
22 Ocak 2017 Pazar

Çılgın Bursalı bakın ne yaptı?

3125 kez izlendi, 02 Ocak 2016 Cumartesi

Bursa’da sırtındaki pervane ile mahalle arasında kayak yapan adam sosyal medyada tıklanma rekorları kırıyor. Motoru kendisi imal eden çılgın adam bugün ise paraşütü takarak buz gibi havada uçuş yaptı.

Bursa’da sırtındaki pervane ile mahalle arasında kayak yapan adam sosyal medyada tıklanma rekorları kırıyor.

Nilüfer ilçesi Beşevler Mahallesi’nde bir kişi sırtına taktığı pervane ile mahalle arasında kayak yapıyor. Motor ustası ve aynı zamanda yamaç paraşütü yaptığı öğrenilen İbrahim Dinçer’in kendi tasarladığı bu yöntem görenleri şaşkına çeviriyor. Dinçer’in mahalle arasında pervaneyle kayak yaptığını görenler gözlerine inanamıyor.

MOTORU KENDİSİ ÜRETMİŞ
Bursa’da sırtındaki pervane ile mahalle arasında kayak yapıp sosyal medyada tıklanma rekorları kıran çılgın adam konuştu.
Nilüfer ilçesi Beşevler Mahallesi’nde sırtına taktığı pervane ile mahalle arasında kayak yapan çılgın adam İHA’ya konuştu. Motor ustası ve aynı zamanda yamaç paraşütü yaptığı öğrenilen 44 yaşındaki İbrahim Dinçer’in kendi tasarladığı bu yöntem görenleri şaşkına çevirdi.
27 yıldır havacılıkla ilgilendiğini belirten İbrahim Dinçer, “ 1988 yılında havacılıkla tanıştım. Son 11 senedir yamaç paraşütüyle uğraşıyorum. 2009 senesinde ise ilk paramotorumu alıp uçuşlara başladım. Ancak bir süre sonra parça sıkıntısı yaşamaya başladım. Ardından da kendi üretimime başladım. Şu an da Türkiye’ye seri üretim yapan tek kişi benim. Motorunu dahi Bursa’da üretiyoruz. Bu kez de paramotorumuzu karın üzerinde denemeye karar verdik. Dün ilk denememizi yaptık. Sosyal medyaya yüklediğim görüntüler tıklanma rekorları kırdı ve vatandaşların ilgisini çekti. Zeminde kaymak için uygundu. Oğlumla birlikte kayak yapmaya karar verdik. Bu kayağa da ‘Motosky’ ismini verdik. Arkadaşlarımız çevrede güvenlik önlemi aldı. Ancak kullandığımız motor, kayak yapmak için güçlü. Bu motorun yarısı kadar gücü olan bir motorla değiştireceğim. Bu sayede kayak motoru üretmiş olacağım. Biz kayarken, vatandaşlarda bizi cep telefonlarıyla görüntüledi” diye konuştu.

ŞİMDİ DE HAVADA UÇTU.
Mahalle arasında paramotor ile kayarak fenomen haline gelen Dinçer, trafiğe kapalı alanda yaptığı gösterinin ardından paraşüt takarak havada uçmanın da keyfine vardı.

Etiketler:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>