Son Dakika
23 Ocak 2017 Pazartesi

CHP ve İstanbul halkından Altepe’ye teşekkür var…

İstanbullular ve CHP’li belediye başkanı Recep Altepe’ye teşekkür etti

15 Temmuz 2016 Cuma, 15:11
budo büyükçekmece

Bursa Deniz Otobüsleri’nin (BUDO), Mudanya ile Büyükçekmece arasında yapılan seferler tatilcilere büyük kolaylık sağlayarak vatandaşlardan tam not aldı. BUDO ayrıca Büyükçekmece’den haftanın 4 günü Marmara ve Avşa Adalarına da sefer düzenliyor.
Büyükçekmece Belediyesi ile Bursa Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle hayata geçirilecek olan Büyükçekmece-Mudanya BUDO Feribot Hattı hizmet vermeye devam ediyor. BUDO’nun Mudanya ile Büyükçekmece arasında cuma ve pazar günleri karşılıklı 2’şer sefer düzenleyecek. Mudanya İskelesi’nden hareket edecek olan deniz otobüslerinin, Büyükçekmece Belediyesi tarafından yaptırılan Mimarsinan İskelesi’ne yanaşacak. Yapılan seferler sayesinde Mudanya- Büyükçekmece arası seyahat süresi 1 saat 40 dakikaya inmiş olacak. BUDO’nun tarifesine göre Mudanya’dan cuma günleri 16.00 saatlerinde, cumartesi ve pazar günleri 08.30 ve 16.00 saatlerinde Büyükçekmece’ye sefer düzenlenecek. İstanbul’dan ise Cuma 18:30, cumartesi ve pazar günleri ise 10.30 ve 18.30 saatlerinde sefer yapılacak.
Bursa Deniz Otobüsleri (BUDO), Cuma, cumartesi, Pazar ve pazartesi olmak üzere haftanın 4 günü de Büyükçekmece iskelesinden 12:15 de Marmara ve Avşa Adalarına sefer yapacak.
“Ekmek kapısı açıldığı için çok güzel”
İlk kez BUDO seferlerini kullandığını ifade eden Recep Abur, “Mimarsinan Mahallesi’ne bir ekmek kapısı açıldığı için çok güzel olduğunu düşünmüyorum. Buradan Mudanya’ya Erdek seferleri ile ulaşım imkanımız oluyor. Benim için çok güzel oldu ailem ile birlikte tatil yapacağım. Bu hizmetten çok memnun oldum” dedi.
“Gezme fırsatı çıktı bize”
BUDO seferlerinin Büyükçekmece’ye gelmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Arzu Abur, “Her zaman gezme fırsatı bulamıyorduk bu sayede gezme fırsatı çıktı bize. İstanbul’un içerisine gitmeden burada seferler ile tatile gidiyoruz. Bizim için çok güzel bir uygulama oldu. Senelerdir burada böyle bir hizmet yoktu” şeklinde konuştu.
“En fazla bir buçuk saate inmiş oldu”
İstanbul trafiğinde BUDO seferlerinin büyük bir kolaylık sağladığını belirten Oğuz Abur, “Mudanya’dan Büyükçekmece arası en fazla bir buçuk saate inmiş oldu. Hem Mudanya Bursa esnafı hem de Büyükçekmece esnafı bir yarar sağlarken vatandaşlarda daha kolay ulaşım imkanı bulmuş oldu. Emeği geçen Bursa Belediye Başkanı Recep Altepe ve Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün’e teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>