Son Dakika
21 Ocak 2017 Cumartesi

Çevreci çocuklar yetişiyor…

Geri dönüşüm konusunda örnek projelere imza atan Yıldırım Belediyesi, öğrencilere yönelik çevre konferanslarına devam ediyor.

12 Kasım 2015 Perşembe, 14:08
edebali

Yıldırım Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, ambalaj atığı, tekstil atığı, atık yağ ve atık pil toplayarak doğal kaynakların ve çevrenin korunmasına katkıda bulunmanın yanı sıra okullarda çevre ve atık eğitimi veriyor. 2015 – 2016 eğitim ve öğretim yılının ilk döneminde 23 okulda eğitim vermeyi planlayan ekipler, atıkların geri dönüşümü konusunu öğrencilere anlatıyor. Geçen sene de Yıldırım Belediyesi ilçedeki 100 okulda geri dönüşüm konusunda öğrencileri bilgilendirmişti.
Geri dönüşümün ve atıkların kontrol altına alınmasının Yıldırım’ın geleceği açısından büyük önem taşıdığının altını çizen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Kaynaklarımızın israfını önleyerek çevreyi korumayı bir belediyecilik hizmetinden ziyade gelecek nesillere borcumuz olarak görüyoruz. Ekip arkadaşlarımız tarafından gerçekleştirilen bu eğitimler gündelik çalışmalardan çok farklı olarak geleceğin sahibi çocuklarımızın bilinçlenmesi için önemsediğimiz bir konu” ifadelerini kullandı.
Edebali, okullarda verilen eğitimlerin 2015 – 2016 eğitim yılının ikinci döneminde de devam edeceğini açıkladı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>