Son Dakika
18 Ocak 2017 Çarşamba

Çevre için toplumsal bilinç

Büyükşehir Belediyesi 5 Haziran Dünya Çevre günü kapsamında toplumsal bilinç oluşturmak istiyor.

27 Mayıs 2016 Cuma, 16:30
ömnbvcxcvb

Bursa Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı koordinasyonunda 5 Haziran Dünya Çevre Günü ve Haftası etkinlikleri kapsamında ‘daha temiz bir Bursa’ için toplumsal bilinç oluşturulması amaçlanıyor.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, 5 Haziran Dünya Çevre Günü ve Haftası kapsamında halkın çevre bilincinin geliştirilmesi ve kamuoyunda çevreyle ilgili konularda farkındalık oluşturulması amacıyla çeşitli etkinliklerle kutlanacak. 29 Mayıs-5 Haziran 2016 tarihleri arasında Sahil Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı, Kültür ve Turizm Dairesi Başkanlığı ve Büyükşehir Belediyespor Kulübü desteğiyle, atölye çalışmaları, sahil ve dip temizliği, çevre sorunları paneli, hayvan besleme faaliyeti, resim ve mektup yarışması gibi bir dizi etkinlik gerçekleştirilecek.
Uludağ Üniversitesi ile birlikte 1 yıllık süre boyunca 17 ilçe bazında çevre sorunlarının belirlenmesi amacıyla düzenlenen “İlçeler Çevre Sorunlarını Belirliyor” projesinin sonuç toplantısı 1 Haziran 2016 tarihinde Atatürk Kongre Kültür Merkezi Hüdavendigar Salonunda düzenlenecek. 17 ilçede çevre sorunlarıyla ilgili yapılan tespitler ve çözüm önerileri bu toplantıda Bursa kamuoyu ile paylaşılacak.
Resim ve mektup yarışması ile 1 yıl boyunca devam eden atık pil toplama kampanyasının ödül töreni ise 3 Haziran 2016 tarihinde Bursa Kent Müzesinde yapılacak.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>