Çarşıda bayram bereketi

Kurban bayramı öncesi vatandaşı alışveriş telaşı sardı.

21 Eylül 2015 Pazartesi, 15:03
çarşi

Bursa Kapalı Çarşı’da büyük hareketlilik yaşanıyor. Vatandaşlar ucuz ürün arayışına girerken, esnaf eski bayramların kalmadığını, ama işlerin iyi olduğunu söyledi. Yaklaşan kurban bayramı öncesinde çarşı esnafı yaptığı yüzde 50’nin üzerindeki indirimlerle vatandaşın yüzünü güldürdü. Kıyafetten ayakkabıya, hediyelik eşyadan şekerlemeye kadar vatandaşların bütün ihtiyaçlarını karşılama imkanı bulduğu çarşıda, esnaf ise vatandaşın dikkatini çekmek için çaba sarf ediyor.
Çarşıdaki ayakkabı ve giyim mağazalarında yoğunluğun bayrama 4 gün kala daha çok olduğunu belirten esnaflardan Talha Peksert, “İnsanların bütçesine göre fiyatlarımızı düşürdük. Herkes bütçesine göre çarşıda bir şeyler bulma imkanına sahip. Biz de yaptığımız yüzde 50’nin üzerindeki indirimlerle vatandaşımızın yükünü hafifletmeye çalışıyoruz. Tabii ki eski bayram havası yok. Ama yine şükürler olsun, işlerimiz iyi. Bütün çarşı esnafına Allah kolaylık versin. Herkesin bayramı şimdiden mübarek olsun” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>