Son Dakika
17 Ocak 2017 Salı

Cansel’in tecavüzüne göz yuman okuldan bir skandal daha!

Öğretmeninin tecavüzüne uğradıktan sonra intihar eden Cansel ile ilgili kahreden detaylara ulaşıldı. Okul yönetimi, genç kızdan “Bir şeyim yok, iyiyim” tutanağı almış.

27 Şubat 2016 Cumartesi, 11:19
liseli-cansel-i-intihara-surukleyen-ogretmen-evli-8186578_x_4_300

Kayseri’de öğretmeninin tecavüzüne uğradığı için intihar eden Cansel Buse Kınalı(17),Türkiye’yi kahretti. Skandal olayın perde arkası ise tüyler ürpertti. Mustafa EminoğluAnadolu Lisesi son sınıf öğrencisi Cansel’in canına kıymadan önce yaşadıklarını anlattığı okul yönetiminin, olayı örtbas etmek için genç kızdan “İyiyim” tutanağı aldığı tespit edildi.

İNTİHAR EDİNCE ORTAYA ÇIKTI

Skandal, 17 Şubat’ta patlak verdi. Cansel, matematik öğretmeni Bayram Özcan’ın tecavüzüne uğradığı için intihar etti. Tutuklanan sapık öğretmen, suçunu itiraf ederken eğitimci maskesi takan zanlının en ağır cezayı alması için vicdanlar kenetlendi. Skandallar zinciri ise birbirini izledi.

TUTANAK TUTMUŞLAR

Cansel, canına kıymadan 2 gün önce yaşadıklarını okul yönetimine anlatırken baygınlık geçirdi. Okul yöneticileri ise genç kızı revire kapatıp, çağrılan ambulansı geri gönderdi. Skandalın ortaya çıkmasının ardından görevden el çektirilip haklarında adli ve idari soruşturma açılan 5 okul yöneticisinin, revirdeki istirahati sürecinde Cansel’in hastaneye ve eve gitmeyi kabul etmediğine dair tutanak tuttuğu belirlendi.

 cansel-in-tecavuzune-goz-yuman-okul-iyiyim-8201444_x_2472_300

“BİR ŞEYİM YOK, İYİYİM”

Yaşamına son veren Cansel Buse Kınalı’nın kendi el yazısıyla okul yönetimine, “Bir şeyim yok, iyiyim” diye yazı verdiği, bu yazının da halen gizli olarak devam eden soruşturma dosyasına konulduğu kaydedildi.

SINIFIN YERİ DEĞİŞTİRİLDİ

Öte yandan Cansel’in sınıf arkadaşları, “Psikolojimiz bozuldu” diyerek 4. kattaki sınıflarının bir başka kata alınmasını istedi. Yeni lise yönetimi ise Cansel BuseKınalı’nın sınıf arkadaşlarının bu isteğini kabul etti. Lise son sınıf öğrencilerinin sınıfının 4. kattan birinci kata alındığı bildirildi.

(Kaynak: Takvim)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>