Çalılı kadınların Ebru heyecanı

Nilüfer Belediyesi tarafından Çalı’da açılan ‘ebru’ kursuna kadınlar büyük ilgi gösteriyor.

26 Ağustos 2015 Çarşamba, 18:15
ÇALILI KADINLARIN ‘EBRU’ HEYECANI

Nilüfer Belediyesi tarafından Çalı’da açılan ‘ebru’ kursuna kadınlar büyük ilgi gösteriyor.
Kültür-sanatın Bursa’da en önemli merkezi olan Nilüfer’de geleneksel el sanatları da düzenlenen kurslarla geleceğe taşınmaya devam ediyor. Geleneksel Türk el sanatlarının önde gelen dallarından bir olan ‘ebru’ sanatı Nilüfer Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından Çalı Mahallesi’nde düzenlenen kursla kadınları farklı bir çalışmanın içerisine katıyor. Kaatı ve ebru ustası Dilek Erim tarafından verilen kurslarda katılanlar farklı bir sanat dalı öğrenmenin heyecanını yaşıyor. Üç hafta boyunca düzenlenen kursa katılan 10 kadın ebru sanatını öğrenerek hayatlarına farklı bir pencere açtı.
Kursa katılan kursiyerler ortaya çıkardıkları eserlerle gelir elde ederek maddi anlamda da emeklerinin karşılığını almayı hedefliyor. Ebru kursu talep geldiğinde Nilüfer’in diğer mahallelerinde de açılacak.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>