Son Dakika
19 Ocak 2017 Perşembe

Büyükşehir’den kırsala destek

Bursa Büyükşehir Belediyesi, ilçelerinden gelen talepler üzerine kırsal kesime masa ve sandalye yardımı yaptı.

05 Haziran 2016 Pazar, 16:40
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN KIRSALA SOSYAL DESTEK

Bursa’da kırsal alandaki çiftçilere Bugüne kadar arı kovanı, koyun ve yem dağıtımı, sera naylonu, çatı malzemesi, buzağı kulübesi, koza askısı dağıtıp destek olan Bursa Büyükşehir Belediyesi, ilçelerinden gelen talepler üzerine kırsal kesime masa ve sandalye yardımı yaptı.
İl Özel İdarenin kapatılmasının ardından kırsal kalkınmayı öncelikli gündem maddeleri arasına alan ve bugüne kadar sulama göletlerinden, arazi yollarının düzenlenmesine, erken uyarı sistemlerinden ürün toplama merkezlerine kadar her alanda önemli yatırımları hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, değer taraftan kırsal kesimdeki yaşam kalitesini yükseltmeye yönelik çalışmalara da hız verdi. Bu amaçla kırsal kesimdeki vatandaşlardan gelen tüm talepleri değerlendiren Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da kırsal kesimlerden gelen talepler üzerine masa ve sandalye dağıtımlarını sürdürdü. Kırsal kesimdeki sosyal hayatın da gelişmesi amacıyla yapılan ve 17 ilçede 1070 mahalleyi kapsayan bu destekle 300 mahalleye 6 bin masa ve 36 bin sandalye dağıtılacak.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN KIRSALA SOSYAL DESTEK

“ÖNCELİĞİMİZ HALKIN MUTLULUĞU”
Bu desteği ilk partisi olarak 120 mahalleye 2400 masa ve 15 bin sandalyenin teslimi Büyükşehir Belediyesi’nin Arabayatağı yerleşkesinde düzenlenen törenle yapıldı. Törene katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, altyapı, ulaşım ve tarımsal üretimin desteklenmesi yanında kırsal kesimdeki sosyal hayatın da gelişmesi için her türlü desteği vermeye devam ettiklerini söyledi. Masa sandalye desteğinin görünürde ufak bir destek gibi görünmesine rağmen yaklaşık 900 milyon TL’yi bulduğunu hatırlatan Başkan Altepe, “Masa ve sandalye konusunda da büyük bir talep var. Halkımızın bu isteğini yerine getirmek amacıyla kullanışlı, dayanıklı masa ve sandalyeleri aldık. Şimdi ihtiyaç olan bölgelere gönderiyoruz. Bizim önceliğimiz halkımızın mutluluğu” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>