Son Dakika
27 Ekim 2016 Perşembe

Büyükşehirden ilçelere bir destek daha

8 kez izlendi, 14 Ağustos 2015 Cuma

Bursa Büyükşehir Belediyesi, kendi çöplerini kendi elemanlarıyla toplama kararı alan Mustafakemalpaşa, Karacabey, Mudanya, Büyükorhan ve Gürsu belediyelerine toplam 10 adet çöp kamyonu hibe etti.

Kamyonların teslim töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, verilen araç desteğiyle birlikte ilçe belediyelerinin halkın talebi olan diğer yatırımlara daha fazla odaklanacağını söyledi.
Büyükşehir Belediye Meclisi’nce onaylanan araçlar, Arabayatağı Yerleşkesi’nde ilçe belediyelerine dağıtıldı. Yapılan törene, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin yanı sıra Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz ve Büyükorhan Belediye Başkanı Hasan Taş ile belediye bürokratları katıldı.
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın temizliği konusunda yoğun çaba sarf ettiklerini söyledi. Bursa’da temizlikle ilgili birimin ilk olarak 1987 yılında Temizlik İşleri Müdürlüğü kurularak oluşturulduğunu, Büyükşehir olduktan sonra çöp işlerinin ilçe belediyelerine geçtiğini hatırlatan Başkan Altepe, Çevre Koruma Daire Başkanlığı vasıtasıyla kentin çevreyle ilgili her sıkıntısına çözüm ürettiklerini ifade etti. Bugün ilçe belediyelerinin bütçeleri itibariyle kısıtlı imkanlarla bu çalışmaları sürdürdüğünü, Büyükşehir Belediyesi’nin her fırsatta ilçe belediyelerine destek sağladığını belirten Başkan Altepe, “Artık ilçelerin her türlü çevre yatırımları Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştiriliyor. Hizmet çıtası yükseldikçe, halkın beklentisi de artmaya başladı. Her şeyin en iyisi, kalitelisi belediyelerden isteniyor. Bu anlamda ilçe belediyelerimizin de yükü arttı. Taleplerin karşılanması konusunda Büyükşehir Belediyesi olarak elimizden gelen gayreti gösteriyoruz” dedi.
Başkan Altepe, ilçe belediyelerinin tamamına yakınının kendi çöplerini kendileri toplama kararı aldığını söyledi. Bu nedenle Büyükşehir’den araç talep edildiğini, yapılan tasarrufla birlikte diğer yatırımların kovuşturulmasının planlandığını kaydeden Başkan Altepe, “Biz de ilçe belediyelerimizin bu taleplerine kayıtsız kalmadık. Büyükşehir Belediye Meclisi’nden onay alarak araç teslimini gerçekleştirmiş olduk. Yaptığımız katkıdan dolayı mutluyuz. Diğer desteklerin de arkası gelecek” diye konuştu. Konuşmasında 3 aracın Mustafakemalpaşa 3 aracın Karacabey, 2 aracın Mudanya, 1’er aracın da Gürsu ve Büyükorhan’a verildiğini vurgulayan Başkan Altepe, toplam 1 milyon 300 bin TL’ye mal olan araçların sürücülerine eğitim verildikten sonra faaliyete başlayacağını açıkladı

Etiketler:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>