Son Dakika
20 Şubat 2017 Pazartesi

Büyükşehir’den anlamlı hizmet…

Engelli vatandaşların akülü araçlarını tamir etmek için Fomara’da atölye açtı.

24 Ekim 2016 Pazartesi, 16:21
sddfgj

Bursa Büyükşehir Belediyesi, engelli vatandaşların akülü araçlarını tamir etmek için Fomara’da atölye açtı.
Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen ‘akülü araç tamir ve bakım atölyesi’nde engellilerin arızalanan akülü araçlarının bakım ve onarımı ücretsiz yapılıyor. Araçlarını tamir ettiremedikleri için evinden çıkamayan vatandaşlar, atölyede akülü arabalarını kolayca tamir ettirebilmekten memnun. Bursa’da 3 ay önce hizmete açılan akülü araç tamir ve bakım atölyesinde alım gücü olmayan vatandaşlar için yeni akülü araç temini de yapılıyor.
Araç bakım talepleri incelenip komisyon tarafından değerlendirildikten sonra engelli araçlarına ihtiyaca göre yedek parça, akü, şarj, bakım, elektrik işleri ve tekerlek değişimi gibi bütün mekanik alanlarda hizmet ediliyor. Engellilerin araçları, görevli ekip tarafından evlerinden alınarak atölyeye getiriliyor ve kendilerine geçici araç temin ediliyor. Atölye yetkilileri, 3 ay zarfında 40 engelliye hizmet verdiklerini, 8 engelliye de yeni akülü araba teslim ettiklerini söyledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>