Son Dakika
18 Ocak 2017 Çarşamba

Büyükşehir okulları yeniliyor…

İl merkezinde yaklaşık yarım asır önce yapılan ve artık ihtiyacı karşılamakta zorlanan okulları günümüz şartlarında modern eğitim kurumları haline getirmek için çalışma başlatan Büyükşehir Belediyesi, 1965 yılında yapılan Yıldırım İlkokulu’nu da yeniliyor.

11 Kasım 2015 Çarşamba, 11:59
recep altepe okul

Büyükşehir Belediyesi, İmam Hatip Lisesi, Zafer Okulları, Elmasbahçeler Ortaokulu ve Demirtaşpaşa İlkokulu’nun ardından Yıldırım İlkokulu’nun da yenilenmesi için çalışmalara başladı. Yıldırım Külliyesi’nin hemen yanında 1965 yılında yapılan okulun artık ihtiyacı karşılamaması üzerine hareket geçen Büyükşehir Belediyesi, okulun modern bir eğitim kompleksine dönüştürülmesini programa aldı.
Yıldırım İlkokulu’nda incelemelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 24 derslikli okulun sadece dersliklerden ibaret olduğunu ve hiçbir sosyal donatı alanı bulunmadığını söyledi. Yeni oluşan tüm mahallelerdeki okulların son derece modern yapılar olduğunu, buna karşın kent merkezindeki okulların ise bir türlü yenilenemediğini ifade eden Başkan Altepe, merkezdeki okulları da modern eğitim komplekslerine dönüştürme noktasında kararlı olduklarını söyledi. Yıldırım Külliyesinin hemen yanında tarihi bir bölgede bulunan Yıldırım İlkokulu’nun da mevcut görüntüsü ile bölgeye yakışmadığını dile getiren Başkan Altepe, “Okul gecekondu mantığıyla sonradan ilavelerle büyütülmüş. Hem ihtiyacı karşılamıyor hem de görsel olarak bu bölgeye yakışmıyor. Bu okulumuzu da yenileme programına aldık. Milli Eğitim Müdürlüğü ile de gerekli çalışmaları yapıp, laboratuvarları, konferans ve spor salonu ile derslikleriyle son derece modern bir okulu kısa zamanda bölgeye kazandırmak istiyoruz” diye konuştu.
Okul Müdürü Altan Özgür de fiziki açıdan tarihi bölgeye yakışmayan okulun yenilenmesi için çalışma başlatan Başkan Altepe ve ekibine teşekkür etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>