Son Dakika
27 Ekim 2016 Perşembe

Büyükşehir kutsal topraklara götürüyor

13 kez izlendi, 21 Mayıs 2015 Perşembe

Büyükşehir Belediyesi Huzurevi’nde kalan yaşlıların sosyal kültürel her türlü etkinliklerde yer alması için farklı projeler üreten Büyükşehir Belediyesi, şimdi de gruplar halinde huzurevi sakinlerini umre ziyareti içir kutsal topraklara gönderiyor.

Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında toplumun dezavantajlı guruplarını oluşturan kadınlar, engelliler ve yaşlılara yönelik pozitif ayrımcılık uygulayan Büyükşehir Belediyesi, Huzurevi sakinlerinden gelen talepler üzerine bir ilki daha gerçekleştirdi. Bugüne kadar Huzurevi sakinlerinin her türlü sosyal ve kültürel etkinliğin içinde yer alması ve günleri mutluluk içinde geçirmesi için farklı projeleri hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, şimdi de Huzurevinde kalan yaşlıları gruplar halinde umre ziyaretine gönderiyor. İlk umre ziyaretini gerçekleştirecek olan grup, Dobruca Sosyal Tesisleri’nde Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile bir araya geldi.

Huzurevi sakinlerinin sosyal yaşamın her alanında olmaları ve sosyal etkinliklerde aktif olarak yer almaları için bugüne kadar her türlü desteği sağladıklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yaşlılardan gelen talep üzerine umre ziyaretlerini başlattıklarını söyledi. İsteyen tüm huzurevi sakinlerini gruplar halinde umreye göndereceklerini dile getiren Başkan Altepe, “Yaşlılarımız 10 – 12 gün kadar kutsal topraklarda olacaklar. İnşallah sağlık ve afiyet içinde bu görevlerini yerine getirecekler. Bundan sonra bayanlar ve diğer isteyeler de gruplar halinde umreye gitmiş olacak” dedi.
Umreye gidecek ilk gurupta yer alan yaşlılar da kendilerine bu imkanı sağladığı için Başkan Altepe’ye teşekkür etti.
Huzurevi sakinleri daha sonra Huzurevi’nde yapılan duanın ardından arkadaşları ve aileleri tarafından kutsal topraklara uğurlandı.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI

Etiketler:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>