Son Dakika
24 Ekim 2016 Pazartesi

Büyükorhan’da festival coşkusu

Büyükorhan 12. Görecik Yaylası Yörük ve Türkmen Şenliği Festivali, renkli konserlerle başladı.

31 Mayıs 2015 Pazar, 01:33
1

Büyükorhan pazaryerinde düzenlenen şenliğin konser öncesi program Kınık İlkokulu Halkoyunu ekibi gösterileriyle başladı. Çevre ve orman sempozyumunun ardından Keles Kaymakamı İbrahim Ethem Kazak ve Büyükorhan Belediye Başkanı Hasan Taş, Ümüş Yılmaz ve Ramazan Can adlı engeli vatandaşlara tekerlekli sandalye verdi. Belediye Başkanı Hasan Taş, yaptığı konuşmada, seçimlerden önce 63 proje sözü verdiklerini ancak bu rakamın 66’ya yükseldiğini belirterek, “Biz Büyükorhan Belediyesi olarak bu 66 projemizin tamamına başladık. 30 civarında projemizin ihalesi tamamlandı. Büyükorhan’ın turizm, tarih, ekonomi, tarım ve hayvancılık ile sosyal ve sportif projelerimizle kalkındırmak, göçü tersine döndürmek için çalışıyoruz” dedi.
Geçen yıl düzenlenmesi gereken festivalin Soma maden kazası sebebiyle iptal edildiğini de hatırlatan Başkan Taş, “Belediye olarak festival yapmama gibi bir durum söz konusu olamaz. Büyükorhan Belediyesi, hizmetlerinin yanı sıra sosyal etkinlik ve faaliyetlerle de bir sosyal belediyedir. Görecik Yaylası’nda gerçekleştirdiğimiz festivalimizle Büyükorhan halkını bir araya getirerek, konserlerle keyifli bir gün geçirmelerini sağlayacağız” diye konuştu.
Konuşmanın ardından sahne alan sanatçılar Selma Yavuz, Çakır Ozan ve Fatoş Kadıoğlu, seslendirdiği şarkılarla Büyükorhanlıları coşturdu. Konser esnasında Belediye Başkanı Hasan Taş ile ilçe muhtarları, yöre oyunları oynayarak büyük alkış aldı. Festival, Görecik Yaylası’nda lise öğrencileri tarafından 1000 fidan dikimi, folklor gösterileri, sanatçılar Murat Can Polat, Seyhan Güler ve Mersinli İsmail Grubu konserleriyle devam edecek.

0 (3) 0 (4) 0 (5) 0 (6) 0 (7) 0 (8) 0 (9) 0 (10) 0 (11) 0 (12)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>