Son Dakika
19 Ocak 2017 Perşembe

BUSMEK ile ‘Kutlu Doğum’ sergisi

13 Nisan 2016 Çarşamba, 12:51
21657_DSCF8624_201604131104

BUSMEK ile ‘Kutlu Doğum’ sergisi
– BUSMEK’in çalışmaları, Uludağ Üniversitesi Görükle Kampüsü’nde gerçekleştirilen ‘Kutlu Doğum Haftası’ etkinlikleri çerçevesinde kurulan çadırda yerini aldı.

BURSA – BUSMEK’in çalışmaları, Uludağ Üniversitesi Görükle Kampüsü’nde gerçekleştirilen ‘Kutlu Doğum Haftası’ etkinlikleri çerçevesinde kurulan çadırda yerini aldı.

Bursa İl Müftülüğü “Hz. Peygamber, Tevhid ve Vahdet” temalı Kutlu Doğum haftasını geleneksel çadır etkinlikleriyle Uludağ Üniversitesi’nde kutluyor. Hazreti Muhammed’in (S.A.V) doğumunun 1445. yıldönümünde açılan çadır etkinliğine BUSMEK de 3. kez katılım gösterdi. Mehter takımının konseriyle başlayan program, Nilüfer Organize Sanayi Cami İmam Hatibi Halit İnci tarafından okunan Kur’an tilavetiyle açıldı. Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Muhsin Özlükurt, konuşmasında tüm dünyanın birlik ve beraberlik içerisinde olması gereken çok önemli bir süreç yaşadığını ifade etti. Konuşmaların ardından çadırları gezen protokol, BUSMEK çadırını da ziyaret ederek el sanatlarını inceledi. Her gün farklı bir el sanatının tanıtılacağı BUSMEK çadırı, 15 Nisan Cuma tarihine kadar ziyarete açık olacak. Ayrıca ‘Kutsal Emanetler Sergisi’ de 5 gün boyunca açık olacak.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>