Son Dakika
24 Ekim 2016 Pazartesi

Yılların ihmali gideriliyor… 10 ilçede yatırım hamlesi

BUSKİ Genel Müdürlüğü, Mart 2014’te büyükşehir sınırlarına giren 10 ilçede yatırım hamlesi başlattı.

26 Ağustos 2015 Çarşamba, 18:31
BUSKİ’DEN İLÇELERE ALTYAPI YATIRIMI BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BUSKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, SORUMLULUK ALANINA GEÇEN YIL GİREN 10 İLÇEDE 417 KİLOMETRELİK İÇME SUYU, 54 KİLOMETRELİK KANALİZASYON HATTI VE 10 KİLOMETRELİK YAĞMUR SUYU HATT

BUSKİ Genel Müdürlüğü, Mart 2014’te büyükşehir sınırlarına giren 10 ilçede yatırım hamlesi başlattı. BUSKİ, yaklaşık 1,5 yılda 10 ilçede 417 kilometrelik içme suyu, 54 kilometrelik kanalizasyon hattı ve 10 kilometrelik yağmur suyu hattı yaptı.
Geçen yıl sorumluluk alanlarına giren ilçelerle ilgili yatırım hamlesi başlattıklarını belirten BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı, “Hizmetin en iyisini sunmanın kararlılığıyla yatırımlarımıza yön verdik. Sorumluluk alanımıza giren ilçelerimizde yatırım hamlesi başlattık. Mart 2014’ten bugüne dek, yaklaşık 1,5 yıllık süreçte sorumluluk alanımıza dahil olan Keles, Harmancık, Orhaneli, Büyükorhan, Karacabey, Mustafakemalpaşa, Yenişehir, İnegöl, İznik ve Orhangazi’de 417 kilometrelik içme suyu, 54 kilometrelik kanalizasyon hattı ve 10 kilometrelik yağmur suyu hattını hizmete sunduk” dedi.
Yeni ilçelerin altyapı ihtiyaçlarının giderilmesine büyük önem verdiklerini dile getiren Çetinavcı, büyükşehir sınırlarının tamamını oluşturan 17 ilçede ise Mart 2014’ten bu yana 801 kilometrelik içme suyu, 365 kilometrelik kanalizasyon hattı ile 171 kilometrelik yağmur suyu hattını hizmete sunduklarını vurguladı.
Büyükşehir Belediyesi’nin yol göstericiliği ve öncülüğündeki yatırımlarına bundan sonraki dönemde de artan tempoyla devam edeceklerini ifade eden Çetinavcı, hizmetin en iyisini hedeflediklerini sözlerine ekledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>