Son Dakika
16 Ocak 2017 Pazartesi

Bursa’ya yeni bir meydan

Başkan Altepe, yaptığımız 15 bin metrekare alanlı proje ile bölge nefes alacak.

06 Haziran 2016 Pazartesi, 10:37
ghgfwdsv

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Organize Sanayi ve Nilüfer Organize Sanayi Bölgelerinin kesişme noktasında bulunması nedeniyle yoğun araç trafiğinin yaşandığı Minareliçavuş’a camiyi de içinde alacak şekilde 15 bin metrekare alanlı kentsel tasarım projesi kazandırıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, projenin tamamlanmasıyla birlikte artık caminin önünden araçların geçmeyeceğini, içinde çocuk parkları, kafeterya, yürüyüş yolları bulunan ayrıcalıklı bir kentsel tasarım projesinin bölgeye kazandırıldığını söyledi.
Bursa’yı bütünüyle daha sağlıklı ve yaşanılabilir bir kent haline getirmek amacıyla tüm semtleri sosyal donatı alanları ile buluşturan Büyükşehir Belediyesi, bir meydanı bulunmayan ve yoğun araç trafiğinin yaşandığı Minareliçavuş Mahallesi’ne de meydan kazandırıyor. Öncelikle Minareliçavuş Camii çevresinden geçen yolu batıya deplase eden Büyükşehir Belediyesi, camiyi de içine alacak şekilde projelendirilen 15 bin metrekare alanlı kentsel tasarım projesi ile bölgeye nefes aldıracak. Proje ile hem mahalle merkezi yoğun araç trafiğinden kurtulurken, hem de mahalle halkı içinde çocuk parkı, kafeterya, yürüyüş yolları ve yeşil alanın bulunduğu ayrıcalıklı bir meydana kavuşmuş olacak.

MİNARELİÇAVUŞ MEYDANLA NEFES ALACAK BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, BURSA ORGANİZE SANAYİ VE NİLÜFER ORGANİZE SANAYİ BÖLGELERİNİN KESİŞME NOKTASINDA BULUNMASI NEDENİYLE YOĞUN ARAÇ TRAFİĞİNİN YAŞANDIĞI MİNARELİÇAVUŞ’A CAMİYİ DE İÇİNDE ALACAK ŞEKİLDE 15 BİN METREKARE ALANLI KENTSEL TASARIM PROJESİ KAZANDIRIYOR.
BÖLGEYE DEĞER KATACAK
Devam eden çalışmalarını yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, beraberindeki Genel Sekreter Yardımcıları Mustafa Altın ve Fehmi Ökten’den çalımalar hakkında bilgi aldı. Bursa genelinde 17 ilçedeki 1070 mahallede yaşam kalitesinin daha da artırılması için çalışmalara devam ettiklerini ifade eden Başkan Altepe, “Nilüfer ilçemiz Minareliçavuş Mahallesinde böyle bir meydan projesi yıllardır bekleniyordu. Caminin önünden geçen yolu batıya deplase etmiştik. Şimdi camiyi de içine alacak şekilde yaptığımız 15 bin metrekare alanlı proje ile bölge nefes alacak. Parktaki altyapı, tretuvar ve yeşil alan düzenleme çalışmalarımız hızla sürüyor. Kısa zamanda Minareliçavuş Mahallemiz de ayrıcalıklı bir meydana kavuşmuş olacak” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>