Son Dakika
23 Ocak 2017 Pazartesi

Bursa’ya modern huzurevi

Bursa’nın İznik ilçesine hayırsever desteğiyle yapılacak huzurevinin temeli atıldı.

27 Ağustos 2016 Cumartesi, 09:19
İZNİK’E MODERN HUZUREVİ

Bursa’nın İznik ilçesine hayırsever desteğiyle yapılacak huzurevinin temeli atıldı.

İZNİK’E MODERN HUZUREVİ
Üyecek mevkiine yapılacak huzurevinin temeli törenle atıldı. 2800 metre kare alana inşa edilecek huzurevi 3,5 katlı olacak. 33 odalı huzurevinde birer adet hemşire ve doktor odası, revir, zemin katında yemekhane ve dinlenme salonu bulunacak.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, “Güzel bir şeyin mutluğunu yaşayacak olsak, acı bir haberle karşılaşıyoruz. Bugün de dünyanın en büyük köprülerinden birini açtığımız bir günde terör saldırısı haberini aldık. İnsanları katletmenin hiçbir dayanağı olamaz. Mayıs 2013’den bu yana ülkemiz üzerinde birleşen şer güçlerin her gün yeni bir oyunu ile karşı karşıya kalıyoruz. Bu savaşı kazanmak zorundayız. Bakanlık olarak devletin yardımına ihtiyacı olan her vatandaşımıza yardımcı olmağa çalışıyoruz. 3 milyarları bulmayan bütçelerden 40 milyarlara yaklaşan bütçelere geldik. Sağlık ve eğitimden sonra en fazla bütçenin ayrıldığı bir bakanlığız. İnadına vatandaşlarımıza hizmet üremeğe devam edeceğiz. Bugünde burada güzel bir hizmetin başlamasına destek veren başta kaymakam ve belediye başkanımıza ve özellikle Aktar ailesine canı gönülden teşekkür ediyorum. İznik’e ve bölge insanımıza hayırlı olsun” dedi.
İznik Belediye Başkanı Osman Sargın da, hayırsever Aktar ailesine teşekkür ederek, “Sosyal belediyeciliğin en güzel örneğini yaşadığımız bugünlerde Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Hayırsever iş adamımız Yahya Şükrü Bey, annesi adına huzurevinin yapımını üstlendi. Allah her anneye böylesi hayırlı bir evlat nasip etsin” diye konuştu.
İnşaatın bitirilmesi ardından Ülker Aktar Huzurevi, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na devredilecek.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>