Son Dakika
28 Ekim 2016 Cuma

Bursa’ya gelecek hızlı trenle ilgili flaş gelişme

Duayen gazeteci yazar Ahmet Emin Yılmaz, hızlı tren ile ilgili çarpıcı bilgileri köşesine taşıdı.

06 Nisan 2015 Pazartesi, 09:28
1

Tarih 23 Aralık 2012…Geçit’teki Balat girişinde Hızlı Tren Bursa İstasyonu temeli atılırken, protokol konuşmalarında hep aynıhedef tekrarlandı:

“Hızlı tren 2016’da çalışmaya başlayacak.”

Gerçi…

Proje ilginç bir şekilde Bursa-Yenişehir Etabı olarak ihale edilmiş ve Yenişehir’den sonra ana hat olarak bağlanacağı Yenişehir-Bilecikarası henüz gündeme alınmamıştı, ama herkeste umut vardı.

Ne var ki…

Temel atma törenindeki hedefin gerçekleşmeyeceği, hemen sonraki gelişmelerde anlaşıldı. Bursa-Yenişehir arası için ihalede müteahhitle yapılan sözleşmede yer alan bütçe tünel inşaatları sırasında bitmişti.

Yine de moraller bozulmadı. 2015 ile birlikte bütçeden gerekli takviyelerin yapılacağı ve hızlı tren inşaatının adeta şaha kalkıp devam edeceği beklendi.

O süreçte…

Hızlı trenin Bursa-Yenişehir Etabı için bütçeye 150 milyon lira ödenek konmasını bile kimse sorun etmedi.

Çünkü…

Hem Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hem Başbakan Ahmet Davutoğlu kente geldiklerinde yaptığı açıklamalarda “hızlı trenin planlandığı süreçte bitirileceğini” söylediler.

AHMET EMİN YILMAZ’IN YAZISI…

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>