Bursa’ya bisikletli 112 ekipleri geliyor

Bursa İl Sağlık Müdürü Özcan Akan, bisikletli 112 ekiplerinin trafiğin yoğun olduğu zamanlarda ambulans gelene kadar yaralılara ilk müdahalede bulunacağını söyledi.

31 Ağustos 2015 Pazartesi, 13:19
bisikletli 1122

Bursa’da trafiğin yoğun olduğu kritik noktalarda ve parklarda bisikletli 112 acil sağlık ekipleri görev yapacak. Bisikletli ekiplerin tanıtımı Botanik Park’ta yapıldı. Toplantıya Bursa Acil Pedal Bisiklet Grubu temsilcileri de katıldı. Bisikletli 112 ekiplerinin yoğun trafik ve çeşitli sebeplerden dolayı ulaşımın mümkün olmayacağı zamanlarda devreye gireceğini söyleyen Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, “Ekiplerimizin büyük parklarımızda, gün içinde trafik yoğunluğunun had safhada olduğu kritik noktalarda görev yapmaları planlanmaktadır. Ekiplerimiz kendi alanlarında eğitimli paramedik ve acil tıp teknisyenlerinden oluşacak. Vakaya intikal süresini düşürecek, yaptığı ilk ve acil yardım müdahalesi sonrasında ihtiyaç duyulan hastalara acilen ambulans talebi yapacak. Hasta ya da yaralı vatandaşımız için ambulans gelene kadar hayati önem arz eden müdahaleyi profesyonel şekilde yapacaklar” dedi.
Bisikletli 112 acil servis ekiplerinin hareketli hayatı da teşvik edeceğini anlatan Akan, 112 Acil Sağlık Hizmetleri bünyesinde yer alan ulaşım, ekip ve araçların her geçen gün arttığını kaydederek, “Böylece ilimizde kara, hava, paletli, obez, yoğun bakım ve motorize ambulanslarımız ile hizmet veren acil sağlık hizmetlerimizi bir basamak daha arttırarak, bisikletli ekiplerimizi de sistemin içine katmış bulunmaktayız” diye konuştu.
Bu arada, Bursa Sağlık Müdürlüğü’nün ilk yardım eğitiminden geçerek, sertifika almaya hak kazanan Acil Pedal Grubu üyelerine Akan tarafından sertifikaları takdim edildi. Bursa’da gönüllü olarak ilk yardım faaliyetlerinde bulunan Bursa Acil Pedal üyeleri de Akan’a desteklerinden dolayı plaket verdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>