Son Dakika
20 Ocak 2017 Cuma

Bursa’ya bir uyarı daha…

Bursagaz, doğalgaz abonelerini lodosa karşı uyardı.

09 Şubat 2016 Salı, 18:57
lodos

Çarşamba günü sabah saatlerinde başlayacak olan ve Marmara’nın güney ve batısında fırtına şeklinde esmesi beklenen lodos sebebiyle Bursa halkını uyaran Bursagaz yetkilileri, lodoslu havalarda bacalı cihazların kapatılması ve katı yakıtlı sobaların kullanılmaması gerektiğine dikkat çekti. Güvenli doğalgaz kullanımına yönelik, tesisatlarda can ve mal güvenliğini tehdit eden unsurların önüne geçmek için Bursalıları dikkat edilmesi gerekenler konusunda uyaran Bursagaz İşletme Birim Yöneticisi Gökhan Cengiz, “Çevre dostu, ekonomik ve konforlu bir yakıt olan doğalgaz, kurallara uygun kullanıldığında en güvenli yakıttır. Diğer tüm yakıtlarda olduğu gibi kurallara uyulmadığında ve bazı temel önlemler alınmadığında can ve mal güvenliğini tehdit edebilecek oluşumlar meydana gelebilmektedir” dedi.
Yanlış seçilmiş ve çabuk deforme olan baca imalatları ve montajları sebebiyle her yıl birçok insanın hayatını kaybettiğini söyleyen Cengiz, yaşanılan olumsuzlukların baca ve baca bağlantılarındaki uygunsuzluk yüzünden baca gazlarının dış ortama atılamayıp iç ortama sızmasından ya da yakma cihazlarındaki bakımsızlık ve arızalardan kaynaklandığını vurguladı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>