Son Dakika
23 Ekim 2016 Pazar

Bursa’ya bahar gelmiyor…Uludağ’a kar yağdı

Türkiye’nin en önemli kış turizm merkezlerinden Uludağ’da dün akşam saatlerinde başlayan kar yağışıyla birlikte kar kalınlığı 115 santimetreye ulaştı.

21 Nisan 2015 Salı, 17:11
uludag kar

Marmara, Karadeniz, Doğu Anadolu ve İç Anadolu bölgelerinde aralıklarla etkili olan sağanak yağış, Türkiye’nin önemli kış turizm merkezlerinden Uludağ’da kendini kar yağışına bıraktı. Dün akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sabah saatlerine kadar devam ederek kartpostallık manzaralar oluştu. Oteller bölgesinde bugün yapılan ölçüm ile kar kalınlığı 115 santimetre olarak ölçüldü.
Hava sıcaklığının eksi 1 derece olduğu Uludağ’da kar yağışının 23 Nisan Perşembe gününe kadar devam edeceği öğrenildi. Öte yandan geçen yıl Uludağ’da suni kar planları yapılırken, bu yıl nisan ayında etkili olan kar yağışı tatilcilerin ve işletmecilerin yüzünü güldürdü.

uludag karr

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>