Son Dakika
19 Ocak 2017 Perşembe

Bursa’ya 6 milyonluk ünite

Onkoloji Hastanesi bünyesinde 6 milyonluk yatırımla kurulan yeni radyo terapi ünitesi hizmete girdi.

16 Ağustos 2016 Salı, 10:17
vgvhmbhv

Bursa Ali Osman Sönmez Onkoloji Hastanesi bünyesinde 6 milyon liralık yatırımla kurulan yeni radyo terapi ünitesi hizmete girdi.

6 MİLYONA MAL OLAN RADYO TERAPİ ÜNİTESİ AÇILDI BURSA ALİ OSMAN SÖNMEZ ONKOLOJİ HASTANESİ YENİ RADYO TERAPİ ÜNİTESİNE KAVUŞTU
Radyo terapi ünitesininin açılışına AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Abdülkadir Karlık, İl Sağlık Müdürü Özcan Akan, Ali Osman Sönmez Onkoloji Hatanesi Başhekimi Oktay Çelik ile davetliler katıldı. 6 milyonluk yatırımla hastaneye kazandırılan ünite, kanser hastalarının tedavilerini ışın ile yapmak için kuruldu. Başhekimi Oktay Çelik, “6 milyon lira gibi bir rakam ile hastanemize yeni cihaz kazandırdık. Hastalarımızın kanserli bölgesine göre radyasyonun dozunu ayarlayarak tedavi edebileceğimiz bir cihaz. Bu cihaz ile hastanemizde yaklaşık 100 hasta daha tedavi altına alınabilecek. Işın tedavisi ile kanserli olan bölgeyi tedavi etmeyi hedefliyoruz“ diye konuştu.
Bursa İl Sağlık Müdürü Özcan Akın, “Hastanemizde günlük 150 olan radyo terapi çekim sayısı neredeyse iki katına çıkacak. Onkoloji Hastanesi, 5 milyon nüfusluk Güney Marmara’ya hizmet veriyor. Neredeyse bölgedeki her 4 kanser hastasından 3 tanesine tedavi hizmeti veriyoruz. Tabiî ki yatırımlarımız devam edecek. Tıpta Bursa’yı önemli hale getirmeyi hedefliyoruz“ dedi.
Milletvekili Hüseyin Şahin ise, “ Yerli ve millî olmak derken Cumhurbaşkanımız Racep Tayyip Erdoğan aslında çok şeyi kastediyormuş. Bunun açılımını maalesef geçtiğimiz günlerde yaşanan olumsuz bir hadiseden sonra anladık. Ünitenin açılmasında özellikle Kamu Hastaneleri ve İl Sağlık Müdürlüğü’nün büyük emeği var. Ben çok teşekkür ediyorum“ diye konuştu.
Hüseyin Şahin, ”Allah devletimize zeval vermesin. Hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” diyerek kurdeleyi kesti. Daha sonra üniteyi gezen davetliler cihaz hakkında bilgi aldı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>