Bursaspor’un genç yeteneği kampı değerlendirdi

Başarılı sağ bek oyuncusu Erdem Özgenç, Almanya kampında Bursaspor TV’nin sorularını yanıtladı.

27 Temmuz 2015 Pazartesi, 10:20
erdem özgenç

Arkadaşlığın ve çalışma ortamının üst seviyede olduğu belirten Erdem Özgenç, şunları söyledi; “Güzel bir ortamda güzel bir havada kampımızı gerçekleştiriyoruz. Bursa’da çok yoğun bir tempoda kamp dönemi geçirdik. Buraya geldikten sonra hazırlık maçları ile birlikte biraz daha tempoyu düşürerek hazırlık maçları ile kondisyonumuzu arttırmayı uygun gördü hocamız. Yinede yoğun bir şekilde çalışmalarımız devam ediyor. Arkadaşlık ortamımız, çalışma ortamımız çok güzel. Havada antrenman yapmaya her zaman müsait oluyor. Bunun dışında takımımıza yeni katılacaklar ve takımımızda yer alan futbolcularla birlikte uyum sorununu da ortadan kaldırıp güzel bir takım ruhu yakalamayı planlıyoruz. Takımdan ayrılan arkadaşlarımız oldu onların yerine katılan arkadaşlarımız oldu, bu değişiklikleri, hocamızın istediklerini hazırlık maçlarıyla birlikte sahaya daha iyi yansıtacağımızı düşünüyorum. Birkaç maç geçtikten sonra birbirimiz saha içinde daha iyi tanıyacağız. 8 Ağustos’da çok büyük bir maçımız var. Bu maç takım açısından, kulüp açısından ve özellikle camia açısından çok önemli. O maça kadar takımda uyum sorunu kalmayacağını söyleyebilirim. Özellikle son oynadığımız müsabakada takım halinde hareket eden, hem ofansta, hem defansta birbirine yardım eden bir ekip izlettirdiğimizi düşünüyorum. Takımımızın iyi bir noktaya geleceğini görebiliyoruz. İnşallah bu süreç böyle olumlu şekilde devam eder, inşallah sakatlık görmeyiz ve sezon sonunda istediğimiz yerde oluruz.”

Önümdeki Oyuncuya Göre Hareket Ediyorum

Önünde oynayan oyuncular ile ilgili sorulan soruya Erdem şu yanıtı verdi; “Defans oyuncuları için, özellikle bekler için önünde oynayan oyuncu çok önemlidir. Bizim takımımız da Volkan Şen çok iyi bir oyuncu, Türkiye’nin sayılı oyuncularından biri. Fakat çok fazla defansif özelliğinin olmadığını hep beraber görebiliyoruz. Buda tamamlama ile alakalıdır. Bende onun defansif açıklığını kapatmak için orada olacağım. Volkan’la oynadığım zaman ben daha çok defansta kalmaya özen gösteriyorum. Bakambu ile oynadığım zamanda ise ofansa daha çok çıkabiliyorum. Yani önümdeki oyuncunun özelliğine göre yapmam gerekeni biliyorum ve birbirimizi tamamlayıcı bir oyun oynamaya çalışıyoruz.”

Altyapımız Çok Kaliteli

Genç oyuncumuz ve Erdem’in mevkidaşı olan Kenan Uz ile ilgili yönetilen soruda Erdem şunları söyledi; “Kenan Uz’un ilk kampı olduğu için onu biraz heyecanlı görüyorum. Aslında çok yetenekli bir oyuncu. Biraz daha kuvvetlenip heyecanını yatıştırmayı başarırsa çok kaliteli bir oyuncu olacağına inanıyorum. Bursaspor’un gelecek yıllarında sağ bek mevkisinde başarılı olacağına inanıyorum. Bugüne kadar oynadığım kulüpler arasında ilk defa genç oyuncuların bu kadar kaliteli olduğuna şahit oluyorum. Altyapı’dan gelen oyuncuların bu kadar kaliteli olması takım anlamında da çok şey katacağına inanıyorum. Antrenmanlarda oyun oynanırken oyun bölünmüyor, onlarda bir şeyler katabiliyorlar. Pas attığınız zaman algılamaları kuvvetli buna çok çabuk reaksiyon gösterebiliyorlar. Buda Bursaspor’un altyapısının kalitesini gösteriyor.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>