Son Dakika
22 Ocak 2017 Pazar

Bursaspor’un borcunu 5 yılda sıfırlayacağım…

Yeşil Beyazlı kulübün 11 Ocak’ta çoğunluk sağlanamaması durumunda da 19 Ocak’ta yapacağı Olağanüstü Genel Kurulu öncesi konuşan Noyan, yol haritalarını çizdiklerini ve beş yıllık programları olduğunu söyledi.

30 Aralık 2015 Çarşamba, 00:28
timur noyan

Yeşil Beyazlı kulübün 11 Ocak’ta çoğunluk sağlanamaması durumunda da 19 Ocak’ta yapacağı Olağanüstü Genel Kurulu öncesi konuşan Noyan, yol haritalarını çizdiklerini ve beş yıllık programları olduğunu söyledi.

HAZIRLIKLARI YAPTIK

AS TV’de yayınlanan Satırbaşı Özel programına yönetim kurulu listesinde bulunan Hasan Erdem ile birlikte katılan başkan adayı Timur Noyan, Sönmez Medya Spor Müdürü Süha Gürsoy’un sorularını yanıtladı. Kısa sürede ödenecek 70 milyon TL, uzun vadede 270 milyon TL, vergilerle birlikte de 400 milyon TL’yi geçen borcun olduğunu söyleyen Noyan, hazırlıklarını yaptıklarını ifade ederken, 500 milyon TL’lik gelir getirecek projelerinin bulunduğunu belirtti.

ÇOK DAHA SIKINTILI

Beş yıllık programlarının olduğunu söyleyen Timur Noyan; “5 yıl içerisinde Bursaspor’un borcunu sıfırlamaya çalışacağız. 5 yıl sonunda gelir ile gider dengelenecek” ifadesini kullandı. Mayıs ayında aday olduğu dönemden çok daha sıkıntılı bir Bursaspor ile karşı karşıya olduklarını ifade eden Noyan, “Hemen kupaları kovalayacak hale gelmemiz gerekiyor. Bunu yaparken de ödeme planlarını seri bir şekilde çözmeliyiz” dedi.

ALTEPE İLE GÖRÜŞTÜM

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile görüştüklerini söyleyen Noyan; “Belediye başkanımız ‘ben herkese aynı mesafedeyim, kim kazanırsa kazansın destek olmaya çalışırım’ dedi” açıklamasını yaptı. Hamza Hamzaoğlu ile yeni yılın ardından görüşeceklerini ifade eden Timur Noyan, “Biz kavga etmek için gelmiyoruz. Güçlü bir Bursaspor oluşturmak istiyoruz. Bunun için de birlik beraberliğe ihtiyacımız var” diye konuştu.

CAZİBE MERKEZİ

Yeni stat ile ilgili de açıklamalarda bulunan Timur Noyan; “Timsah Arena’yı profesyonel firmalara kiralama durumumuz var. En kısa zamanda Timsah Arena’yı bir cazibe merkezi haline getireceğiz” dedi.

KÖRFEZ ÜLKELERİNE ALTYAPI DESTEĞİ

Timur Noyan ile yola çıktıklarını belirten Hasan Erdem, “Biz yönetim kurulu üyeleri olarak maddi manevi destek vermek için buradayız. Proje üretmeliyiz. Mesela altyapıdan faydalanamıyoruz. Körfez ülkeleri dünya futboluna hükmetmeye başlamış durumda ancak altyapıları yok. Bursaspor altyapımızdan onların altyapısını kurup buradan gelir elde edebiliriz. Ayrıca rüzgar enerjisinden gelir elde etme adına enerji bakanlığı ile temaslarda bulunuyoruz” ifadesini kullandı.

Kaynak: Bursa Hakimiyet

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>