Bursaspor’dan çarpıcı Ertuğrul Sağlam açıklaması..

28 Kasım 2015 Cumartesi, 19:26
bursaspor logo

Ertuğrul Sağlam ile yollarını ayıran Bursaspor Kulübü, yaşanan sürecin detaylarını açıkladı.
Spor Toto Süper Lig’in 13. haftasında Bursaspor, sahasında Kayserispor’a 2-1 mağlup olunca, yeşil-beyazlı yönetim maçın ardından Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam ile yollarını ayırdı.
Bursaspor Kulübü bugün ise sürecin detaylarıyla ilgili resmi internet sitesinden açıklamada yaptı. Yapılan açıklamada, “Sayın Ertuğrul Sağlam’ın, sezon başında 3 yıllık mukavele yapılmış olmasına karşın, yollarımızı ayırma kararı alırken söz konusu mukavelede yer alan mali vecibelerle ilgili büyük fedakarlık yapmış olması, Bursa şehri ve Bursaspor Kulübü’yle arasındaki gönül bağını ortaya koyması açısından son derece önemlidir. Ayrıca geride bıraktığımız 13 haftalık süreçte, ortaya çıkan başarısız tablonun altyapısında kendisi dışında bazı faktörlerin de payı olmasına karşın, kişisel sorumluluğunu içtenlikle kabul etmesini de örnek bir davranış olarak değerlendirmekteyiz.
Bu bağlamda, kulüp ve camia olarak içinde bulunduğumuz durumla ilgili olarak öz eleştiri mekanizmasının samimi yaklaşımlarla çalıştırılması gerektiği kanaatindeyiz. Bursaspor’un kadrosunda yer alan oyuncuların kalite ve değerlerinin değil, performanslarının tartışıldığı bir dönemde, kötü gidişi durdurmaya dönük umudunu sürekli koruyan ve oyuncu kadrosuna olan inancını muhafaza eden Sayın Ertuğrul Sağlam’a, gerek bu sezon ortaya koyduğu emek ve enerji, gerekse geçmiş dönemde ortaya çıkan büyük sportif başarılardaki payı için teşekkürü bir borç biliyoruz. Büyük zaferlerin ve bu zaferleri ortaya çıkaran gelişmelerin öncesi, çoğunlukla umutsuzluğun arttığı dönemlerdir. Ve bu dönemler incelendiğinde asıl ihtiyaç duyulan duygu ve düşüncenin dayanışma ve birlikte mücadele etme arzusu olduğu da net olarak görülmektedir.
Bursaspor camiası, karşılaştığı engelleri, yüksekliği ne olursa olsun her seferinde üstünden atlayarak aşmayı deneyecek kadar cesur, kararlı ve büyük bir camiadır.
Bugün karşılaştığımız engeller de, geçmişte geçmeyi başardıklarımızdan daha yüksek değildir.
Camiamızın her ferdinin, 13 haftalık süreçte hem sonuç hem de oyun olarak mutlu olmadıklarını ve bu yüzden yaşadıkları hayal kırıklıklarının farkındayız.
Ve bugünden itibaren bu tabloyu değiştirmek için bütün gücümüzle ve inancımızla, enerjimizin son zerresine kadar savaşacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın” denildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>