Son Dakika
27 Ekim 2016 Perşembe

Bursaspor’dan anlamlı ziyaret

Bursaspor Başkanı Recep Bölükbaşı, Bursa İl Emniyet Çocuk Şube ve DOSABSİAD’ın ortaklaşa yürüttüğü “Umuda Spor, Huzura Skor” adlı proje kapsamında DOSAB Sosyal Tesisleri’nde futbol eğitimi alan öğrenciler ile bir araya geldi.

11 Nisan 2015 Cumartesi, 17:34
bspor sokak çocuklari

Ziyarette, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Zafer Ersin, Çocuk Şube Müdürü Ramazan Halıcı , proje koordinatörü Yavuz Yılmaz ve DOSAB Bölge Müdürü Serhat Şengül de yer aldı.

ÇOK ANLAMLI BİR PROJE

Başkan Recep Bölükbaşı çocuklara hitaben yaptığı konuşmasında, “Burada Emniyet teşkilatından ağabeyleriniz ve DOSAB yetkilileri sizlerin spor eğitimi için emek harcıyorlar. Sizlerin burada yapacağınız çalışmalar çok önemli. BU ortamınızı kaybetmeyin. Sizin gibi olmak isteyen çok çocuk var. Bizler her zaman sizlerin yanınızdayız. Emniyet Teşkilatımıza ve DOSABSİAD yetkililerine böylesine güzel bir sosyal sorumluluk projesini hayata geçirdikleri için ayrıca teşekkür ediyorum. Bursaspor olarak sizlerin her zaman yanınızdayız. Sizleri Vakıfköy Orhan Özselek Tesisleri’nde eğitim alan ağabeylerinizin yapmış olduğu çalışmaları görmek için Vakıfköy’e davet ediyoruz. Onlarla bir araya gelmenizi sağlayacağız. A takımımızın maçlarında da beraber olacağız. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum” dedi.

İl Emniyet Müdür YArdımcısı Zafer Ersin ise çocuklara hitaben yaptığı konuşmada, “Başkanımız Recep Bölükbaşı’na buraya kadar gelip, çalışmalarınızı yerinde izlediği için sizlerin adına teşekkür ediyoruz. Başkan size sinyali verdi. Vakıfköy’deki ağabeyleriniz ile bir araya gelmenizi sağlayacak. Sizlerde onlar gibi gelecekte Bursaspor forması giymek istiyorsanız çok çalışmalısınız. Ben sizlere antrenmanlarınızda başarılar diliyorum” dedi.

AMACIMIZ TOPLUMA SAĞLIKLI VE BİLİNÇLİ BİREYLER KAZANDIRMAK

Çocuk Şube Müdürü Ramazan Halıcı ise yaptığı açıklamada proje hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Halıcı, “ Bu proje 2011 yılında Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube, DOSABSİAD ve TFF işbirliği ile 30 çocuk ile hayata geçti. Bu yıl ise 75 çocuğumuz ile devam ediyor. Dünya Çocuk Hakları Sözleşmesinin 31.maddesi 1.fıkrasında; Çocuğun dinlenme, boş zamanını değerlendirme, oynama, spor yapma, yaşını uygun etkinliklerde (eğlence) bulunma, kültürel ve sanatsal yaşama serbestçe katılım hakkının olduğunu belirtmektedir. Bu gerekçe bedensel ruhsal ve duygusal gelişimlerini sağlıklı biçimde sürdürebilmeleri, tehlike yaratabilecek risklerden korunmalarının sağlanması amacıyla Bursa Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü ve DOSABSİAD’ın proje ortaklığı ve desteği ile çocuk polisince ve okul rehber öğretmenleri tarafından belirlenen 75 çocuğumuzun DOSAB bünyesinde faaliyet veren futbol etkinliklerine katılımları sağlanarak, çocukların profesyonel futbol ve fitness eğitmenleri eşliğinde spor eğitimlerini almaları, sosyal ve kültürel içerikli etkinliklerle şehir içinde ve şehir dışında Bursa’mızı ve ülkemizi tanıtıcı geziler yapması yeni hedef ve uğraşlar kazanmaları, sokakların risklerinden uzaklaşmaları, burada bulunan diğer çocuklar ile kaynaşmaları sonucunda, topluma daha bilinçli ve sağlıklı bireyler kazandırılması amaçlanmıştır.Her yıl 75 çocuğumuzla beraber yaptığımız etkinliklerde okul idarecilerinden ve ailelerden almış olduğumuz geri dönüşler, çocukların özellikle evde ve okulda davranış bozukluklarının minimize olduğu, derslerine daha motive olduklarını duydukça bizim çalışma hevesimizi daha çok arttırarak bu devamlılığı hakkında bize ışık tutmuştur”dedi.

Başkan Recep Bölükbaşı antrenmanın sonunda eğitim alan öğrencilere Bursaspor forması hediye etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>