Bursaspor’da bir devir sona erdi

Yeşil Beyazlı takımda, şampiyonluk sezonundan itibaren takımın iskeletini oluşturan Arjantinli futbolcu devri Fernandao Belluschi’nin gitmesiyle sona erdi.

13 Temmuz 2015 Pazartesi, 00:30
batalla

Pablo Martin Batalla’nın gelmesiyle başlayan Arjantinli ekolü Fernandao Belluschi’nin gitmesiyle son buldu. 2009-2010 sezonunda Yeşil Beyazlı takıma transferi gerçekleşen ve takımının şampiyonluğunda büyük pay sahibi olan Batalla’nın ardından aynı sezonun devre arasında Leonardo Iglesias kadroya dahil edilmiş ancak Arjantinli futbolcu şampiyonluk görmesine rağmen beklenen performansın çok altında kalmıştı.

BEKLENENİ VEREMEDİLER

Bursaspor bununla da sınırlı kalmadı. Batalla’nın müthiş performansı Yeşil Beyazlı camianın gözlerini Arjantin’e çevirmişti. Damian Steinert ve Leonel Nunez transferleri yapan Bursaspor, bu futbolculardan da istediğini alamadı. Büyük umutlarla transfer edilen bir başkan Arjantinli futbolcu ise Federico Insua’ydı. O da önemli bir kariyere sahip olsa da beklenen patlamayı yapamadı. Yıldız futbolcu olarak getirilen Insua, taraftarın hafızasının en dip noktalarında kaldı.

BELLUSCHI GELDİ

Yeşil Beyazlı takım Batalla kadar verimli olabilecek bir ismi, yani Fernando Belluschi’yi 2012-2013 yılında transfer etti. Pablo Martin Batalla ile iyi bir ikili olan ve gösterdiği performansla taraftarın da alkışını toplayan Belluschi’den sonra 2013-2014’te takıma Renato Civelli transfer edildi. Batalla’nın gitmesiyle takımda Arjantinli futbolcu olarak sadece Belluschi ve Civelli kaldı. Bu sezon başında da önce Civelli’yle yollar ayrıldı, geçtiğimiz günde de Belluschi takıma veda etti. Böylece Bursaspor’da 5 yılı aşkın Arjantin ekolü son bulmuş oldu.

Kaynak: Bursa Hakimiyet

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>