Bursaspor ve Uludağ Üniversitesi’nden dev işbirliği

Bursaspor ile Uludağ Üniversitesi (UÜ) arasında imzalanan protokolle birlikte iki kuruluş tüm spor branşlarında işbirliği yapacak.

21 Ağustos 2015 Cuma, 18:02
anlaşma

Bursaspor’un Özlüce’deki tesislerinde düzenlenen törene Bursaspor Başkanı Recep Bölükbaşı ile Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay ve teknik direktör Ertuğrul Sağlam katıldı. İmzalanan protokolle birlikte futbolcuların fiziksel, fizyolojik ve psikolojik performanslarının belirlenmesi ve takip edilmesi için bilimsel ölçüm ve testler yapılacak. Sporcuların sağlık ve yaralanmaları, çocuk ve gençlerin spora yönlendirilmesi, kaliteli taraftar bilincinin yerleştirilmesi, üniversite öğrencilerinin organizasyon yeteneklerinin artırılabilmesi için çalışmalar yapılacak.
Uludağ Üniversitesi’yle işbirliğini çok önemsediklerini belirten Bursaspor Başkanı Recep Bölükbaşı, “Bu protokol geçmiş dönemlerde de gündeme geldi ancak ilk kez hayata geçirme imkanımız oldu. İlk etapta bugün bir protokol imzalayacağız. Uludağ Üniversitesi, Bursaspor’a tüm branşlarda sporcuların fiziksel, fizyolojik ve psikolojik performanslarının artırılması, gelişimlerine katkıda bulunması, çocuk ve gençlerin spora yönlendirilmesi, kaliteli taraftar bilincinin oluşturulması, sosyal sorumluluk alanında işbirliği amacıyla bu protokol hazırlandı. Hayırlı olsun diyorum” dedi.
Prof. Dr. Yusuf Ulcay ise Bursalı ve Bursasporlu olduğunu ifade ederek, “Bursaspor ile üniversitem arasında işbirliği anlaşması imzalamak bana nasip olduğu için Allah’a şükrediyorum. Bursaspor, Bursa’nın önemli bir markası. Bursa’nın özelliklerini ülkeye ve ülke dışına taşıyan önemli bir marka. Üniversitemiz de aynı şekilde. Bu iki marka kurumun arasındaki işbirliğinin pozitif bir sinerji oluşturacağını, hem Bursaspor’umuza, hem üniversitemize hem de Bursa’ya önemli katkı sağlayacağına inanıyorum” diye konuştu.
Ulcay, üniversitenin açılış gününde Bursaspor’un Uludağ Üniversitesi’nin stadında yarım saatlik gösteri maçı yapmayı arzu ettiklerini söyledi. Başkan Bölükbaşı ve Ertuğrul Sağlam da böyle bir maçı seve seve yapabileceklerini kaydetti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>