Son Dakika
23 Ekim 2016 Pazar

Bursaspor tarihinde eşi benzeri görülmemiş dava

Bursaspor’un Yakın Çevre Yolu Soğanlı Bölgesi’ndeki 9 dönüm büyüklüğündeki benzinlik ruhsatına sahip arazisi başına dert olmaya devam ediyor.

14 Temmuz 2015 Salı, 11:03
bursaspor logo

Bursaspor’un benzinlik arazisi yine gündemde.
Yeşil Beyazlı kulüp araziyi önce petrol şirketlerine kiralamayı amaçlamış, bir Fransız firması 10 yıllığına kiralama fikrinden son anda vazgeçince istediği sonucu alamamıştı. 2015 yılının ilk aylarında arazinin satışı gündeme gelmişti. 30 milyon TL ile en yüksek fiyatı veren kuruluş, Bakgör İnşaat ve Bursaspor arasında satış protokolü imzalanmıştı.

12’NCİ GÜN VAZGEÇTİ

Protokole göre Bakgör İnşaat Bursaspor’a 30 milyon TL’nin 6 milyon TL’sini çek olarak verdi. Kalan 24 milyon TL’lik kısım için ise taraflar arazinin temiz, yani satışına engel bir durum olmadığına dair rapor çıktıktan sonra ödenmesini karlaştırdı. Bakgör İnşaat protokole vazgeçme süresi olarak 15 günlük bir zaman dilimi ekletti. Firma protokol imzalandıktan 12’nci gün sonra araziyi satın almaktan vazgeçti ve Bursaspor’dan verdiği 6 milyonluk çeki geri istedi.

DAVA YARIN GÖRÜLECEK

Ancak Bursaspor o tarihte futbolcu ödemeleri nedeniyle mali anlamda sıkışık bir süreç yaşadığından 6 milyon TL’lik çeki kullandı. Bakgör İnşaat’a ise gerekli ödeme yapılamadı. Firma bu nedenle hem Bursaspor’a hem de çeki tahsil eden bankaya 11 Mart 2015 tarihinde paranın geri ödenmesi için menfi tespit davası açtı. Dava 15 Temmuz’da, yani yarın 2015/345 dosya numarasıyla Bursa 1’nci Asliye Ticaret Mahkemesi’nde görülecek.

YÖNETİCİ DAVACI OLDU

Buraya kadar her şey normal. İşi farklı kılan boyut ise Bakgör İnşaat’ın sahibi Faruk Bakgör’ün Recep Bölükbaşı yönetiminde yer alması. Son seçimde listeye giren Faruk Bakgör Bursaspor’da Yatırımlardan Sorumlu Asbaşkan olarak görev yapıyor. Bursaspor Yönetim Kurulu Üyesi Faruk Bakgör avukatlarıyla birlikte yarın Bursaspor Kulübü’nün avukatlarının karşısına davacı olarak çıkacak. Belki de bu durum Türk futbol tarihinde ilk kez yaşanacak.

Kaynak: Bursa Hakimiyet / Süha Gürsoy

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>