Son Dakika
26 Ekim 2016 Çarşamba

Bursaspor kaç futbolcu daha alacak?

Bursaspor Başkanı, yıldız oyunculara yönelik teklifleri ve transferdeki gelişmeleri anlattı

16 Temmuz 2015 Perşembe, 11:22
recep bölükbaşı ertuğrul sağlam necmettin kocaman

Bursaspor Başkanı Recep Bölükbaşı, adı büyük kulüpler ile anılan Ozan Tufan, Volkan Şen ve Serdar Aziz için hiç bir kulüpten resmi teklif almadıklarını söyledi.
Bursaspor Futbol Şubesi ve teknik direktör Ertuğrul Sağlam tarafından yeşil-beyazlı takımı takip eden basın mensuplarına Özlüce Tesisleri’nde iftar yemeği verildi. Yemekte konuşan yeşil-beyazlı takımın başkanı Recep Bölükbaşı, Jorquera’nın yarın sağlık kontrolünden geçeceğini ifade etti. Sözleşmenin detaylarının yarın konuşulacağını aktaran Bölükbaşı, “Bunun dışında transferlerimiz devam edecek. Alacağımız 4-5 oyuncu var. Bunlar alternatif de olabilir. Öncelikli istediğimiz oyuncular var. Olmazsa B kategorisine geçiyoruz, B derken aşağısı değil. İstediğimiz oyunculara yakın oyucular. 30 Ağustos’a kadar transfer devam ediyor. Bizim hedefimiz Almanya kampına yetiştirmek. 4-5 tane oyuncu alacağız. Kamp dönemindeki duruma bakarak, ihtiyaç hissedilirse yeni transfer yapabiliriz. Geçen yıldan çok daha iyi bir takım olma yolundayız” dedi.

“HİÇ BİR FUTBOLCUMUZU SATMAK İSTEMİYORUZ”
Volkan Şen, Serdar Aziz ve Ozan Tufan ile ilgili transfer iddialarına cevap veren Bölükbaşı, “Hiç kimseyi satmak istemedik, kimseyi de satmak istemiyoruz. Ama bazen menajerler, futbolcuların kafası karıştırıyor. Bugün Volkan ve Serdar ile görüştüm herhangi bir sıkıntı yok. Ozan’la da aynı şekilde. Biz futbolcu satmak istemiyoruz ama futbolcu gitmek isterse yapacak bir şey kalmıyor. Fernandao’nun gidişi de bu şekildeydi. Şener’in de sözü vardı. Bir yere kadar ikna etmeye çalışırsınız ama bir yerden sonra yapacak bir şey yok. Belluschi konusunda da konuştuk. Israrla gitmek istediğini, çocuklarının mutlu olmadığını, kendisinin o maddeden haberinin olmadığını, Bursaspor’un kafasında bittiğini söyledi. Biz de kesinlikle göndermeyeceğimizi söyledik, iyileştirme yapalım dedik ama zorla tutamıyorsunuz” açıklamasını yaptı.

“HİÇBİR FUTBOLCUMUZA RESMİ TEKLİF YAPILMADI”
Oyuncularla konuştuklarını anlatan Bölükbaşı, “Kafası karışık kimse yok. Hiçbir futbolcumuza resmi bir teklif yapılmadı. Basında çıkan haberlere bakıyoruz şaşırıyoruz. Ne Ozan Tufan’a, ne Volkan Şen’e ne Serdar Aziz’e resmi bir yazı gelmedi. Serdar Aziz için bir ay önce Fikret Orman aradı, ‘Ne düşünüyorsun’ dedi. Satmayacağımı söyledim, konu da kapandı. Yazılı teklif yok, kafası karışık futbolcu da yok. Bu konuyu gündemden çıkartalım. O arkadaşlar burada devam edecek. Giden arkadaşların yerine daha kalitelilerini getirdik. Maliyetleri de iyi. Bursaspor tarihinde en ekonomik yapılan transferlerdir. Enes ile ilgili, Enes’i 16 yaşından beri istiyorlar. 500 bin Euro vermişlerdi, rahmetli başkanımız vermemişti. Belki 10 tane takım istedi vermedik. Manchester’e verdik. Şu an bütün dünya Bursaspor’dan bahsediyor” şeklinde konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>