Bursaspor gazozu geliyor…

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Uludağ Gazoz Firması’nın Bursaspor’a destek için yeni bir gazoz hazırlığında olduğunu açıkladı

22 Nisan 2015 Çarşamba, 11:18
bspor forma

Meclis toplantısında, Bursaspor Kulübü forma sürprizinde bulundu. Ocak ayı toplantısında ‘Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan ve inşaat çalışmaları son aşamaya gelen’ stadyum gelirlerinin 10 yıl süreyle Bursaspor’a devredilmesi konusunda karar alan meclis üyeleri, kulüp yönetimi tarafından üzerinde isimlerinin yazıldığı 16 numaralı birer formayla ödüllendirildi. Başkan Altepe’ye forması, Bursaspor Elektrik AŞ Direktörü Halit Şefikoğlu tarafından takdim edildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, forma sürprizi nedeniyle meclis üyeleri adına kulüp yöneticilerine teşekkür etti. Bursaspor’un kentin en önemli markası olduğunu ve kulübün başarısının kentin başarısı anlamına geldiğini, bu konunun çok işi özümsenmesi gerektiğini vurgulayan Başkan Altepe, “Bugün dünyada, tanıtımın en önemli argümanı futbol. Bizler Büyükşehir Belediyesi olarak Bursaspor’un başarısı, kentimizin gelişmesi için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. İlk etapta stadyum gelirlerini kulübe bırakarak, Türkiye’de bir ilke imza attık. Hemen ardından belediye iştiraklerinden BURFAŞ’ın ürettiği Bursaspor pastasının 3’te 1’lik gelirini kulübe bıraktık. Geçen hafta yine belediye iştiraklerinden BESAŞ’ın ürettiği Yeşil-Beyaz ayranların yüzde 10’luk gelirini yine kulübe bıraktık. Şu anda takımına sahip çıkan en iyi belediyeyiz. Diğer dallarda da bunu çoğaltacağız. Hedef düzenli gelir olsun ve Bursaspor hem Türkiye hem de Avrupa’da şampiyonluklara oynasın” diye konuştu.

Kendisini Bursalı hissedenlere çağrı

Konuşmasında Bursaspor’a desteğin sadece belediyeden gelmemesi gerektiğini, Bursa’da üretim yapan, kentin imkanlarını kullanan her firma ya da kişinin durumları ölçüsünde kulübe destek vermesi gerektiğini kaydeden Başkan Altepe, “Her firma katkıda bulunsun ama cebinden para vermesin. Üretilen ürünlerin yüzde 10’luk geliri Bursaspor’un olsun. Uludağ gazoz firması bu konuda hazırlıklarını sürdürüyor. Başka çalışmalar olduğunu da biliyorum. Bunlar sonuçlandıkça açıklayacağız. İnşallah Avrupa’da ses getiren daha güçlü bir şehir takımını hep birlikte oluşturacağız” şeklinde konuştu.

Başkan Altepe ve meclis üyelerine teşekkür

Mecliste söz alan Bursaspor Elektrik AŞ Direktörü Halit Şefikoğlu ise, kulübe yapılan katkılar nedeniyle başta Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe olmak üzere meclis üyelerine teşekkür etti. Bursaspor’un Türkiye’nin en önemli şehir takımı olduğunu ve Bursa’nın vazgeçilmez markası olduğunu vurgulayan Şefikoğlu, “Kulübümüzün kalıcı gelirler sağlaması ve daha büyük başarılara imza atması için stadyum gelirleri 10 yıl süreyle kulübe bırakıldı. Bu konuda yönetim kurulumuz adına teşekkürlerimizi iletiyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>