Son Dakika
18 Ocak 2017 Çarşamba

Bursaspor federasyonu köşeye sıkıştırdı…

Yeşil Beyazlı kulüp PFDK’dan aldığı cezanın ardından itirazda bulunurken, konu dün Tahkim Kurulu’nda görüşüldü. Hamza Hamzaoğlu’nun cezası onanırken, diğer cezalarla ilgili 17 Şubat Çarşamba günü karar verileceği belirtildi.

13 Şubat 2016 Cumartesi, 09:23
bursaspor logo

ÇARŞAMBA GÜNÜ AÇIKLANACAK

Tahkim Kurulu Bursaspor’la ilgini kararını açıkladı. Yeşil Beyazlı kulübün Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’ndan gelen cezalar hakkında yapmış olduğu itirazı değerlendiren Tahkim Kurulu, teknik direktör Hamza Hamzaoğlu’nun cezasının onanmasına karar verdi. Buna göre Hamzaoğlu Gençlerbirliği maçında soyunma odası ve kulübeye giriş yapamayacak. Kurul saha kapatma bloke cezalarıyla ilgili de Bursaspor kulübünün yapmış olduğu itirazı göz önüne alarak kararın 17 Şubat Çarşamba günü açıklanacağını bildirdi. Bu arada Bursaspor Kulübü resmi internet sitesinden Tahkim Kurulu’na yapılan itirazı kamuoyu ile paylaştı.

ÖRNEK CEZALAR GÖSTERİLDİ

Kulüp, Tahkim Kurulu’na Sercan Yıldırım ve Suat Paçacı için itirazda bulunmadı. Tahkim Kurulu’na saha kapatma ve tribüne uygulanan bloke cezası için kapsamlı bir itiraz dilekçesi sunuldu. İtiraz dilekçesinde aynı durumla daha önce karşılaşmış Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş’ın aldığı cezalar örnek gösterildi ve hiçbirine saha kapatma cezası verilmediği, sadece para cezasıyla yetinildiğine vurgu yapıldı. Bursaspor ayrıca Tahkim Kurulu’nun cezayı onaması durumunda saha kapama cezasının Çaykur Rizespor mücadelesinde, e-bilet bloke cezasının da Fenerbahçe maçında çekilmesini teklif etti.

Kaynak. Bursa Hakimiyet

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>