Son Dakika
17 Ocak 2017 Salı

Bursa’nın yeni hastanesi hizmete giriyor

Bursa’ya modern bir hastane daha geliyor

02 Haziran 2016 Perşembe, 11:47
gemlik

Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, yeni yapılan Gemlik Devlet Hastanesi’nin yıl sonunda hizmete başlayacağını söyledi.
Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, inşası devam eden yeni Gemlik Devlet Hastanesi hakkında açıklamalarda bulundu. Hastanenin Cihatlı Köyü mevkine yapıldığının bilgisini veren Akan, “Yaklaşık 100 bin nüfusu olan, yaz aylarında 150 bini bulan Gemlik, stratejik konumda olan bir ilçemiz. İlçede yapımı süren yeni devlet hastanemiz, yüksek teknoloji ile donatılmış olarak Gemliklilere hizmet verecek” dedi.
Hastanenin bölgeye hizmet verecek nitelikte yapıldığına dikkat çeken Akan, “Gemlik Devlet Hastanesi Bursa’nın en özgün projelerinden birisidir. Çağdaş mimarisi, dünya standartlarındaki kalitesi ve deprem yönetmeliklerine uygun olarak inşa edilmektedir. Hastanemiz, İnegöl ve Mustafakemalpaşa Devlet Hastaneleri’nden sonra Bursa’nın üçüncü güçlendirilmiş ilçe hastanesi konumunda olacaktır. Türkiye’de yeni başlanan ve dünyanın kullandığı en son deprem teknolojisi olan sismik izolatör sistemini burada kullanıyoruz. Hastanemiz Çınarcık sahilinden başlayarak Gemlik Körfezi’ni içine alan yaklaşık 150 bin nüfusluk bir hinterlanda hitap edecek. Ayrıca İznik ve Orhangazi hastanelerimizden sevk edilen hastalarımız için de ileri merkez konumunda olacaktır” şeklinde konuştu.

234 YATAKLI MODERN TESİS
Hastanenin toplamda 234 yataklı olacağının bilgisini veren Akan, “Hastanemiz 28 bin 556 metrekare kapalı alana sahip olacak. İçerisinde yeni doğan, kadın doğum, çocuk, acil müdahale ve yoğun bakım üniteleri bulunacak. Şuanda yüzde 30’u tamamlanmış durumda olan hastanemizi yıl sonunda hizmet vermeye başlamasını planlıyoruz. Gerek olanakları, gerek mimarisi ve gerek stratejik konumu nedeniyle bu yatırım bizim için çok önemli” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>